E Nabız Bilgi

Biokadin fitil reçetesiz alınır mı

05.02.2023
Biokadin fitil reçetesiz alınır mı

Biokadin fitil reçetesiz alınır mı konulu yazımızda biokadin fitil reçetesiz satılır mı ve biokadin fitil reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Biokadin vajinal supozituvar ve standartize solüsyon olarak piyasada sunulmuştur. Solüsyon şekli dezenfektan olarak yaygın kullanılmaktadır. Biokadin standartize solüsyonun reçetesiz olarak eczane dışı satışı yapılmaktadır. Antiseptik özelliğiyle bilinen povidon iyot içeren vajinal fitiller içinde yaygın reçete edilenlerden biri de biokadin fitil ilacıdır. Folyo ambalajında 14 adet supozituvar olarak, karton kutularda satışı yapılır. Bir adet fitilde 200 mg. etkin madde ihtiva etmektedir.

Biokadin fitil ne için kullanılır

Biokadin fitil nerelerde kullanılır konusuna değinilecek olursa; vajinada mikrop, bakteri veya virüslerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde etkili bir ilaçtır. Vajinada kokuya sebep olan, ağrı, akıntı ve kaşıntı yapan enfeksiyöz vajinit tedavisi için etkilidir. Bilinen bir etkene bağlı olmadan gelişen enfeksiyonlar ile çok çeşitli mikroorganizmalar nedeniyle gelişen vajinal iltihaplarda etkilidir. Fitil, dezenfektan ve steril özelliğe sahiptir, dolayısıyla da vajinal yaralarda da kullanılabilmektedir.

Biokadin fitil nasıl kullanılır

Biokadin fitilin kullanımı doktorun önerdiği doz ve sürede gerçekleşir. İyileşme genellikle fitilim düzenli biçimde iki hafta kullanılması ile mümkün olmaktadır. Bu kullanım, hastalığın seyrine göre farklılık gösterecektir. Biokadin fitil nasıl kullanılır sorusunu hastalar araştırabilirler. Fitil, akşam yatmadan önce vajinal boşluğa yerleştirilerek uygulanır. Kullanım öncesinde folyo ambalajı çıkartılarak ıslatılmalıdır.

Biokadin fitil reçetesiz alınır mı

Biokadin solüsyonu eczane dışı satış noktalarında reçetesiz bulmak olanaklıdır. Ancak tıbbi bir ilaç olan biokadin fitil eczanelerde reçete ile satılır. Reçetesiz vajinal mantar ilaçları konusu sıkça araştırılmaktadır. Ancak vajinal mantar teşhisi doktor tarafından konulmalı ve ilaçlar da doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

Botox reçetesiz alınır mı

Aklovir şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.