E Nabız Bilgi

Aerıus şurup reçetesiz alınır mı

02.02.2023
Aerıus şurup reçetesiz alınır mı

Aerıus şurup reçetesiz alınır mı konulu yazımızda sizlere aerıus şurup reçetesiz satılır mı ve aerıus şurup reçeteli mi gibi soruların cevabını vererek sizleri bilgilendireceğiz. Aerıus şurup, berrak cam şişede satılan portakal renkte bir solüsyondur ve etkin madde olarak desloratadin içeren bir ilaçtır. Aerıus şurup bir alerji ilacıdır. Alerjik rahatsızlığı olan kişiler tarafında çok kullanıldığı için reçetesiz alınır mı sorusu devamlı akıllardadır.

Aerius şurup hangi hastalıklarda kullanılır

Aerıus, alerjik rinit, hapşırma, burun akıntısı ve kaşıntısı, burun ile ilişkili tıkanıklık ve kaşıntı, gözlerde yaşarma ve kızarıklık, damakta kaşınma ve öksürük gibi semptomların giderilmesi için kullanılır aerıus ayrıca kaşınmayı, kabarmayı ve kızarıklık gibi semptomların giderilmesi için endikedir.

Aerius şurup kullanımı

Semptomların haftada 4 günden az veya 4 haftadan az devam ettiği aralıklı alerjik rinit, hastanın tıbbi öyküsünün değerlendirilmesine göre tedavi edilmeli ve semptomlar düzelir ve tekrar ortaya çıktıklarında tekrarlarsa tedaviye ara verilmelidir. Semptomların 4 haftadan uzun süre haftada 4 gün veya daha fazla ortaya çıktığı persistan alerjik rinit için, hasta alerjenle temas halinde olduğu sürece bu ürün önerilmelidir.

Aerıus şurup reçetesiz alınır mı

Doktorlar tarafından 2 yaşından büyük alerjik rahatsızlığı bulunan çocuklara aerıus şurup reçete edilebilir. 6 aylıktan büyük bebeklerde doktor gözetiminde aerıus şurup kullanılabilir. Yani aerıus şurup reçeteli ya da reçetesiz satın alınabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aklovir krem reçetesiz alınır mı

Anafranil 75 mg reçetesiz alınır mı

Asiviral tablet reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.