E Nabız Bilgi

Zaditen şurup fiyat

29.12.2022
Zaditen şurup fiyat

Zaditen şurup fiyat 2023 yazımızda sizlere zaditen şurup fiyatı ne kadar ve zaditen şurup fiyat 2023 eczane fiyatı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zaditen şurup, bir antihistaminik olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, histamin adı verilen bir kimyasal maddenin etkilerini azaltarak, alerjik reaksiyonları önler veya azaltır. Özellikle hava yoluyla oluşan şişme ve tahrişleri azaltmak için kullanılır. Zaditen şurup, özellikle hava yolu alerjisi olan (örneğin, astım) veya hapşıran, burun tıkanıklığı olan kişilerde kullanılabilir. Bu ilaç, ayrıca baş ağrısı, öksürük ve gözlerde kaşıntı gibi semptomları azaltmak için de kullanılabilir.

Zaditen Şurup Kullanan Anneler

Zaditen şurup, hava yolu alerjisi olan veya hapşıran, burun tıkanıklığı olan kişilerde kullanılabilir. Ancak, hamilelik ve emzirme döneminde olan anneler için, ilaç kullanımının potansiyel riskleri ve yararları dikkatle değerlendirilmelidir. Hamilelik sırasında, bebeğin sağlığını koruma amacıyla, ilaç kullanımı sırasında doktorunuza mutlaka danışmanız gerekir. Emzirme döneminde de, emzirirken ilaç kullanımının bebeğin sağlığı üzerindeki etkilerine dikkat edilmelidir.

Zaditen Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Zaditen şurup, histamin adı verilen bir kimyasal maddenin etkilerini azaltarak, alerjik reaksiyonları önler veya azaltır. Bu ilaç, oral olarak alındığında, genellikle birkaç dakika içinde etki eder. Ancak, bazı kişilerde etki süresi daha uzun veya daha kısa olabilir. Zaditen şurup, alındıktan sonra vücuda hızla emilir ve kana karışır. Etkin maddesi olan ketotifen, ayrıca mide ve bağırsaklarda da parçalanarak emilir. Zaditen şurup, vücuttaki etkin maddenin bir kısmının idrar yoluyla atılımıyla vücuttan atılır.

Zaditen şurup fiyat 2023

Zaditen şurup eczanelerde satılmakta olup fiyat bilgileri şu şekildedir:

Perakende Satış Fiyatı :55.52 TL
Barkod :8699504570151
Etken madde:Ketotifen
Zaditen şurup fiyat 2023
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.