E Nabız Bilgi

Sağlık ocakları doğum kontrol hapı veriyor mu

01.01.2023
Sağlık ocakları doğum kontrol hapı veriyor mu

Sağlık ocakları doğum kontrol hapı veriyor mu içeriğimizde sizlere sağlık ocağı kadın doğum kontrol hapı veriyor mu, sağlık ocağı doğum kontrol hapı yazar mi ve doğum kontrol hapı devlet karşılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Sağlıklı olmanın kendi içinde çok fazla argümanı bulunuyor. Kadınlar için özel, erkekler için özel olan olgular da bulunuyor. Kişilere göre değişik sağlık sorunları problemler olabiliyor. Bu tür durumlarda da gerekli olan tedavinin uygulanması gerekiyor.

Sağlık ocakları doğum kontrol hapı veriyor mu?

Anne baba olmak ise birçok kişinin en temel istemleri arasında yer alıyor. Lakin kimi zaman insanlar anne baba olmak istemiyor. Ya da yeterince çocukları olduklarını düşündükleri için korunmak istiyor. Korunma noktasında çok değişik seçenekler vardır. Bunlardan bir tanesi de kadınlar için doğum kontrolü haplarıdır. Doğum kontrol hapı düzenli ve doğru kullanıldığı sürece kişilerin hamile kalmasını önler. Bu noktada en çok merak edilen olgulardan bir tanesi sağlık ocaklarının doğum kontrol hapı verip vermediği olgusudur. Konuya şu şekilde bir açıklama yapılabilir.

Doğum kontrol hapları bir süredir SGK kurumunun pasif ilaç grubunda olduğu için SGK tarafından karşılanmaz. Hükümetimizin elinde olmadığı için de yine bir süredir sağlık ocaklarından ücretsiz temini mümkün değildir. Aile planlaması sağlık merkezlerinde ise bulunabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.