E Nabız Bilgi

Tranko buskas neden yasaklandı

13.02.2023
Tranko buskas neden yasaklandı

Tranko buskas neden yasaklandı içeriğimizde sizlere tranko buskas yasaklandı mı ve tranko buskas kaldırıldı mı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tranko Buskas bazı ruhsal gerginlikler sonucu karın bölgesinde oluşan kramp durumunda kullanılmaktadır. Bu ilaç doktor kontrolü ile alınması gerekir çünkü kırmızı reçetelidir.

Tranko Buskas rengi turuncudur, yuvarlak ve tablet şeklindedir. Tranko Buskas içerisinde etken madde olarak medazepam kullanılmıştır. Bu etken maddenin görevi ise endişe giderici ve kasları gevşetme özelliği sağlamaktadır. Bunun dışında hiyosin-N-butillbromid gibi idrar yollarının ve üreme organı gibi sindirim sistemi kaslarını gevşetir.

Tranko buskas nasıl kullanılmalı?

Tranko Buskas’ın kullanımı hastadan hastaya değişebilmektedir. Sebebi ise içerisinde bulunan etken madde Medazepam’ın gösterdiği reaksiyona bakılır. Tranko Buskas, genellikle günde 3 defa 10 ile 20 mg arasında değişmektedir. Ağız yoluyla alınır ve yutulur. Yemeklerden önce alınması tercih edilir. İlaç etkisini yaklaşık 48 saatte göstermektedir.

Tranko buskas neden yasaklandı

Bilinçsiz kullanımı son derece tehlikeli seviyelere gelebilecek bir ilaçtan bahsediyoruz. Tranko Buskas hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de neden yasaklandığı üzerine. Tranko Buskas en tehlikeli yanı içerisinde bulunan etken maddelerden biri olan “medazepam” tavsiye edilen dozda kullanıla bile hastayı bağımlılık yapabilme özelliği olmasıdır. İlaç son derece dikkatli kullanılması ve doktorun durumu takip etmesi son derece önemlidir. Bu sebeplerden dolayı ilaç eczanelerde kırmızı reçete ile satılmaktadır.

Bu ilaç aynı zamanda görme ve dikkat fonksiyonlarını etkileyebilmektedir. Lütfen ilacı aldığınız süre boyunca araba ve iş makinesi kullanmamalısınız. Son olarak bu ilacı kullanırken her konuda doktorunuzla bilgi alışverişi yapmaktan lütfen kaçınmayınız.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Nimes combo neden yasaklandı

Dermovate krem neden yasaklandı

E nabız depremzede sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.