E Nabız Bilgi

Theraflu forte neden yasaklandı

12.01.2023
Theraflu forte neden yasaklandı

Theraflu forte neden yasaklandı içeriğimizde sizlere theraflu forte yasaklandı mı ve theraflu forte neden piyasada yok gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Etken madde olarak parasetamol içeren Theraflu Forte ilacı hakkında yazımızda, Theraflu Forte neden yasaklandı, Theraflu Forte yasak mı ve Theraflu Forte yasaklandı mı gibi sorulara cevap araştırıyoruz.

Theraflu Forte, grip, nezle ve soğuk algınlığına karşı kullanılır. Bu ürün, ağrı kesici, ateş düşürücü ve hapşırık önleyici özellikleri olan paracetamol, fenilefrin ve guaifenesin gibi ilaçları içerir. Bu ilaçların bir kombinasyonu, belirtileri azaltmaya yardımcı olabilir. Theraflu Forte, genellikle hap olarak alınır ve doktor tarafından reçete edilir. Ancak, her ilaç gibi, Theraflu Forte’nin de bazı yan etkileri ve kontrendikasyonları olabilir, bu nedenle kullanımından önce mutlaka bir sağlık profesyoneline danışılması önerilir.

Theraflu forte yan ektileri

Theraflu Forte gibi ilaçların bazı yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerin çoğu geçici olup, kullanımının sona ermesi ile ortaya çıkmaz. Ancak, aşağıdaki yan etkilere dikkat etmelisiniz:

Ateş düşürücüler (paracetamol gibi) kullanımı sırasında mide veya bağırsakların yan etkilerine neden olabilir. Bu yan etkiler arasında bulantı, kusma, ishal ve mide ağrısı gibi belirtiler olabilir.

Fenilefrin, tansiyonu etkileyebileceğinden, tansiyonunuz düştüğünde ya da yüksek tansiyonu olan kişilerde dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Theraflu forte neden yasaklandı

Theraflu Forte ile ilgili merak konusu olan theraflu forte neden yasaklandı ile ilgili araştırmalar göstermiştir ki, theraflu forte yasaklanmamıştır hala aktif olarak eczanelerde satılmaktadır. Theraflu forte reçeteli bir ilaçtır ve eczane satış fiyatı 27.35 TL’dir. Theraflu forte satın alabilmek için bir doktor tarafından yazılması gereken bir reçeteye ihtiyacınız olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Etol fort 400 neden yasaklandı

Champix neden yasaklandı

Avmigran neden yasaklandı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.