E Nabız Bilgi

Tamprost aile hekimi yazabilir mi

16.11.2022
Tamprost aile hekimi yazabilir mi

Tamprost aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi tamprost yazar mi ve tamprost reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tamprost; erkeklerde prostat büyümesi sonucu oluşan idrar yolları şikayetlerinin tedavisinde kullanılan bir tıbbi ilaçtır. Prostat bezinin iyi huylu büyümesi sonucu medyana gelen idrara çıkmada zorluk yaşanması, alt üriner sisteminin sıkışması aralıklı zamanlarda idrara çıkma veya idrarın düşmesi gece ya da gündüz olmak üzere sık sık idrara çıkma veya idrar sıkışması gibi tüm idrar yollarında oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Tamprost yukarıda anlattığımız gibi içeriğinde bulunan tamsulosin hidroklorürü aktif bileşeni sayesinde idrarın idrar yollarından daha rahat ve sancısız geçmesini sağlamaktadır. Içeriğindeki aktif bileşeni tamsulosin hidroklorürü adrenoreseptörleri geçici olarak bloke ederek, prostat ve idrar yollarındaki düz kasları gevşetir. Böylelikle idrarın idrar yollarından daha rahat ve kolay geçmesini sağlar

Tamprost aile hekimi yazabilir mi?

Tamprost aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya tamprost reçete edebilmektedir. Doktorunuz tamprost reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Benzoxin jel aile hekimi yazabilir mi

Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi

Prednol aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.