E Nabız Bilgi

Prednol aile hekimi yazabilir mi

16.11.2022
Prednol aile hekimi yazabilir mi

Prednol aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere prednol aile hekimi yazabilir mi ve prednol reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Prednol vücutta iltihaplanmaya yol açan maddelerin salınımının önlemesinde yardımcı olan ilaçtır. Kortikosteroid ilaç gurubuna dahil olan Prednol, etken maddesi ise metilprednisolondur. Lupus artrit, alerjik bozuklukları sedef hastalığı ülseratif ve daha pek çok enflamatuar hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir.

Tableti kremi ampul ve pomad formlarına sahiptir. Diğer steroid ilaçlar gibi Prednol kullanırken de bırakırken da bazı yan etkiler bulunur. Bu nedenle doktor tavsiye etmedikçe kendi başınıza kullanmamalısınız. Prednol laktoz içermektedir. Eğer şekerli gıdalara ya da bazı şekere karşı intoleransınız bulunuyorsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Genel olarak baktığımızda bu ilaç; lösemi menenjit, astım tüberküloz, egzama, mevsimsel alerji ya da ilaç alerjisi, üveit irit, nevrit ve optik gibi iltihaplı göz hastalıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Prednol aile hekimi yazabilir mi?

Prednol aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi prednol reçete yazamamaktadır. Doktorunuz prednol reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Terbisil tablet aile hekimi yazabilir mi

Perge ilacı aile hekimi yazabilir mi

Neruda aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.