E Nabız Bilgi

Tadalafil reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Tadalafil reçetesiz alınır mı

Tadalafil reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere tadalafil reçetesiz satılır mı 2023 ve tadalafil reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Tadalafil erkeklerde meydana gelen iyi huylu prostat hastalığının tedavisinde kullanılır.

Tadalafil, vücutta daha uzun bir yarı ömre sahip olması bakımından diğer onaylı oral PDE5 inhibitörleri sildenafil (Viagra olarak pazarlanmaktadır) ve vardenafilden (Levitra) farklıdır. Bu, diğer iki ilaç için 4-6 saate kıyasla vücutta 36 saate kadar kalabileceği anlamına gelir. Bu tadalafilin günde bir kez daha düşük bir dozda alınabileceği anlamına gelmektedir. Bu, ilacın daha hızlı etki etmesini sağlamasa da, bazı hastalar için daha uygun hale getirebilir.

Tadalafil’in en yaygın yan etkileri baş ağrısı, yüz kızarması, hazımsızlık, burun tıkanıklığı ve sırt ağrısıdır. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir. Daha ciddi yan etkiler nadirdir ve kalp krizi, felç ve ani görme kaybını içerir Tadalafil herkes için uygun değildir. Tadalafil veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa tadalafil almamalısınız.

Tadalafil reçetesiz alınır mı 2023

Tadalafil reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde tadalafil ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Tadalafil doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Olağan başlangıç dozu günde bir kez 40 mg’dır (20 mg’lık iki tablet). Daha düşük doza yanıt vermezseniz, doktor dozu 80 mg’a çıkarabilir. Önerilen maksimum doz günde 80 mg’dır. Bir dozu atlarsanız, hatırladığınız zaman alabilirsiniz ancak günde bir tabletten fazla almayınız.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Tamiflu reçetesiz alınır mı

Theraflu reçetesiz alınır mı

Redepra reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.