E Nabız Bilgi

Cipralex mi Lustral mı

29.08.2023
Cipralex mi Lustral mı

Cipralex, Antidepresan ilacı olarak kullanılır. 12 yaşından yukarı insanlarda ankisiyete ve depresan tedavilerinde kullanılır. Diğer yandan kişilerde oluşan panik atakların da tedavisinde etkili olmaktadır. Cipralex kişilerde mutluluk hormonunun artmasını sağlar. Kişiye canlılık ve zindelik kazandırır. Cipralex kullanmayı bırakmak isteyen kişiler doktora baivurmadan bırakmamalıdır. Aniden bırakmalarda depresyona girme aşırı derecede sinirlilik meydana gelir.

Lustral, sertralin adı verilen etken madde içermesi nedeniyle serotonin geri alım grubu olan bir antidepresan ilacıdır. Beyinde bulunan serotonin miktarını yükseltir. Mutluluk hormonu olarak adlandırılan serotonin artma göstermesi şikayetlerin de etkili olan ilaçtır. Depresyon, panik atak, kaygı bozukluğu gibi durumlarda etkisini gösteren ilaçtır. Lustral psikiyati de çok kullanılan bir ilaç olma özelliğini taşır. Bu ilacın günlük ne kadar alınması gerektiğini doktorunuz belirler. İlacın etkisi 8 hafta gibi süre içerisinde olmaktadır. Doktorun belirttiği doz haricinde kullanılmak istenirse günde bir defa alınması uygun olur. Birçok kişi antidepresan ilacı kullanmak istemektedir.

Fakat cipralex mi lustral mı kullanmam gerekir sorusunu sormaktadırlar. Bu soruya cevap olarak iki ilaçta antidepresan ilacı olarak kullanılmaktadır. Doktorun size tavsiye ettiği ilacı kullanmak gerekir. Her iki ilaçta Anti depresan ilacı olmasından dolayı, kullanan kişilerde bağımlılık yapmaz. Her iki ilaçta aç veya tok karına bol su içilerek alınmaktadır. Kısaca anlatılmak istenen şudur. Bu iki ilacın kullanımını doktorun tavsiyesine göre almak doğru olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.