E Nabız Bilgi

Tribeksol emziren anneler kullanabilirmi

24.10.2022
Tribeksol emziren anneler kullanabilirmi

Tribeksol emziren anneler kullanabilirmi içeriğimizde sizlere tribeksol gebelik kategorisi ve tribeksol hamilelikte kullanımı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Etkin maddesi Tiamin mononitrat (B1 vitamini ) ve Piridoksin hidroklorür ( B6 ) ve B12 vitaminleri olmakla beraber ağız yolu ile alınmaktadır. İlaveten tablet formunda sunulmuştur. 30 ve 50 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. Titreme, sinirlilik, güçsüzlük, unutkanlık, yorgunluk gibi şikayetleri olan hastalara yönelik olarak ve eklem iltihabî, sinir iltihabî ,zona gibi durumlarda veya radyasyon hastalığında veya alkol izim de görülen Zehirlenmelerde yardımcı tedavi olarak tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra ameliyat sonrası kusmaların tedavisi için de tedaviye yardımcı olarak tercih edilen ilaç grupları arasında yer almaktadır. Bu ilacın etkin maddesine yönelik olarak bir alerjiniz var ise bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir.

TRİBEKSOL ilacının kullanımı esnasında meydana gelebilen yan etkilerde ishal, hazımsızlık, bulantı, karın ağrıları, anormal derecedeki idrar kokusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ilacı kullanmaya başlarken ilk olarak doktorunuza başvurmanız ve doktorunuzun vereceği bilgiler doğrultusunda kullanmanız gerekmektedir ve doktorunuzun önereceği kullanım sıklığı doğrultusunda içmeniz son derece önem arz etmektedir.

Tribeksol emziren anneler kullanabilirmi?

Tribeksol kullanıldığı zaman sütten kesilmeli yada ilacın kullanımı kesilmelidir. Yinede tribeksol için doktorunuza başvurarak kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz. Tribeksol hakkında sorularınızı yorum bölümünde sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.