E Nabız Bilgi

Rivotril aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Rivotril aile hekimi yazabilir mi

Rivotril aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere rivotril aile hekimi yazabilir mi ve rivotril reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Rivotril ilacı etken maddesi klonazepam olan tablet şeklinde bir benzodiazepin grubu ilaçtır. 30 tablet içeren paketlerde piyasada bulunabilen ilaç sara tedavisinde kullanılmaktadır. Düşme sendromu, weat sendromu, petit mal, lennox-gastaut sendromu gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu ilaç, uykuya dalma sürecini kısaltmaktadır. İlacın bırakılması konusu da mutlaka doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. İlacın kullanımı sırasında alkol alınmamasının önemi de oldukça fazladır.

Rivotril ne işe yarar?

Rivotril ilacı epilepsi tedavi ilacıdır. Yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde de kullanılabilmektedir. İlaç hem sara nöbet sayılarını hem de nöbet sıklığını azaltmayı hedeflemektedir. Yeşil reçete ile satılan ilaç mutlaka doktorun önerisi ve kontrolü ile kullanılmalıdır. Anksiyete yani kaygı giderici olan bu ilaç kullanım dozu ve miktarı mutlaka doktora danışılmalıdır.

Rivotril aile hekimi yazabilir mi?

Rivotril aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi rivotril reçete yazamamaktadır. Doktorunuz rivotril reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Sivilce kremi aile hekimi yazabilir mi

Uyku ilaçları aile hekimi yazabilir mi

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.