E Nabız Bilgi

Norodol damla aile hekimi yazabilir mi

12.11.2022
Norodol damla aile hekimi yazabilir mi

Norodol damla aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere norodol damla aile hekimi yazabilir mi ve norodol damla reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Norodol damla antipsikotik ilaç gurubuna dahildir. Her bir ml’sinde 2mg Hiloperidal içerir. 20 m’lik ambalajlarda muhafaza edilen Norodol damla şizofreni ve halüsinasyonlarda paranoya hiperaktivite, saldırganlık veya şiddet eyleminde bulunana her türlü psikototik hastalıkların tedavisinde etkili bir ilaçtır. Ayrıca sürekli oluşan hıçkırıkların tedavisinde de Norodol damla kullanılmaktadır.

Ayrıca depresyon anksiyete bozukluğu ve nevrotik hastalıkların tedavisinde de çok düşük dozda antidepresanların yanında yardımcı ilaç olarak önerilebiliyor. Sinir sistemi üzerinde oldukça etkili bir ilaç olan Norodol damlayı doktorun verdiği dozdan fazla kullanmamanız gerekir. Kullanım şekli ve dozu ise ise hastalığın şiddetine göre değişiklik gösterir. Orta dereceli semptomlarda 1.5 ile 3,0 mg (15 ile 30) damla günde iki ya da üç defa, şiddetli semptomlarda ise 3.0 ile 5 .0 (30-50 damla) günde iki ya da üç defa kullanılmalıdır.

Norodol damla aile hekimi yazabilir mi?

Norodol damla aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya norodol damla reçete edebilmektedir. Doktorunuz norodol damla reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Tarlusal aile hekimi yazabilir mi?

Oximin jel aile hekimi yazabilir mi?

Onceair aile hekimi yazabilir mi?

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.