E Nabız Bilgi

Paxera reçetesiz alınır mı

16.12.2022
Paxera reçetesiz alınır mı

Paxera reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere paxera reçetesiz satılır mı 2023 ve paxera reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Paxera seçici serotonin geri alım inhibitörleri adı verilen ilaç gurubuna dahildir.

Antidepresan ilacı olduğundan dolayı psikiyatri uzmanı tarafında reçete ile alınabilir. Bu ilacı kullanmaya devam eden bir hasta mutlaka psikiyatri takibinde olması gerekmektedir. Paxera depresyon başta olmak üzere birçok psikolojik hastalıkların üzerinde etkisi vardır. İçeriğindeki etken madde paroksetindir. Paxera beyindeki serotonin hormonunun üretimi artırır. Yaygın olarak kullanılan antidepresan ilaçları arasında yer alan Paxera tek başına yeterli olmayabilir. Paxera tedavisin yanı ek olarak terapi almanız da daha sağlıklı olacaktır. Paxera depresyon dışında ekti ettiği psikolojik hastalıklar şu şekildedir;

  • Panik atak bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluğu
  • Kaygı bozuklukları
  • Travma sonrası meydana gelen stres bozukluğu
  • Hastanın ruh halini ve uyku durumun dengeleyerek depresyonun hayatına verdiği olumsuz etkiyi gidererek, hastanın günlük yaşantısını biraz daha kolaylaştırır
  • Hastada intihar benzeri kötücül ruh halinden kurtararak kaygı ve endişeye neden olan düşünceleri de ortadan kaldırır

Paxera reçetesiz alınır mı 2023

Paxera reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde paxera ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından paxera uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Paxera 10 mg, paxera 20 mg, paxera 30 mg, paxera 40 mg reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır. As paroks, limsa, nokturn, paxil, paxotin, seroxat, xetanor ve zoxapar ilaçlar paxera muadili olarak satışı yapılmaktadır.

Paxera reçetesiz eczane fiyatı

PAXERA Film Tablet 20 mg 56 tabletlik ambalaj 8699543090672 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Paxera reçetesiz eczane fiyatı 124.87 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ritalin reçetesiz alınır mı

Roaccutane krem reçetesiz alınır mı

Diprospan ampul reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.