E Nabız Bilgi

Ozaprin reçetesiz alınır mı

24.12.2022
Ozaprin reçetesiz alınır mı

Ozaprin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ozaprin reçetesiz satılır mı ve ozaprin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ozaprin, her bir film kaplı tablet için 5 mg olanzapin içerir ve antipsikotikler adı verilen ilaç grubunun üyesidir. İlaçta çentikler bulunur. Bu çentiklerin amacı tabletlerin kırılması ile daha kolay yutulacak hale getirilmesidir.

  • Gerçek olmayan birtakım şeyler duymak, görmek ve bunları hissetmek dahilinde gerçekleşen yanlış inanışlar, gereğinden fazla anormal şüphecilik, içine kapanma gibi belirtilerin baş gösterdiği bir hastalık olan şizofreninin tedavisinde kullanılır.
  • Fazlasıyla coşku halinin görüldüğü orta ve şiddetli manik durumlarda kullanılır.

Ozaprin reçetesiz alınır mı

Ozaprin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde ozaprin reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Ozaprin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Ozaprin ilacı reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Eğer ozaprin içerisindeki olanzapine veya ilaçtaki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığınız olması durumunda bu ilacı kullanmamalısınız. Her ilaçta olduğu gibi mutlaka doktor onayı ve reçetesi dahilinde bu ilacı kullanmalısınız. Aksi takdirde istenmeyen bulgular oluşturabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Primolut reçetesiz alınır mı

Propecia reçetesiz alınır mı

Progestan reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.