E Nabız Bilgi

MR sonucu okuma programı

05.01.2023
MR sonucu okuma programı

MR sonucu okuma programı içeriğimizde sizlere MR görüntüsü yorumlama ve beyin MR sonucu okuma gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok alanda hem daha hızlı erişime hem de daha çok verime sahip olabiliyoruz. Bu konuda en önemli olan alan ise sağlık sektörüdür. Hastanelerimizde sahip olduğumuz cihazlar sayesinde hem daha hızlı bir şekilde muayene olabiliyoruz hem daha hastalık daha başlangıç evresindeyken teşhis konulabiliyor. Bu sayede erken tedavi ile daha fazla can kurtarabiliyoruz. Bu cihazlara örnek olarak MR cihazından bahsedeceğiz.

MR (Manyetik Rezonans), X ışınları ile insanların vücutlarını detaylı incelemektedir. MR sayesinde kemiklerimizde herhangi bir kırık çıkık var mı, vücudumuzda herhangi bir zararlı kitle var mı, veya diş etlerimizde iltihap var mı diye görüntüleyebiliriz. Hatta bu cihazın teknolojisi o kadar gelişti ki, eskisi gibi uzun beklemenize gerek kalmadan 1 dakika içerisinde sonuçlarınızı öğrenebiliyorsunuz.

Bu noktaya kadar her şey yolunda olabilir ancak cihazın çok hızlı olması maalesef ki tek başına yeterli olamıyor. Devlet hastanelerine gidenler bilir ki bazen size sıra gelmediği için sizin sonuçlarınızı sonraki günlerde alabiliyorsunuz. Bu durum da durumu çok ciddi olan hastalar için sorun yaratmaktadır.

MR okuma programı

MR sonucu bekleyen hastaları mağdur etmemek üzere internet üzerinde güvenilir MR okuyup raporlayan web adresleri vardır. Bu sitelerin hizmetinden yararlanabilmek için MR çekildiğiniz sonuç eğer e-nabıza aktarıldıysa sonucunuzu indirin. Diğer bir seçenek ise hastaneden MR soncunuzun CD’sini isteyebilirsiniz. Ardından bu belgeyi tercih ettiğiniz web sayfasına yollayıp, belirlenen ücreti ödeyerek geç kalmadan raporunuzu öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.