E Nabız Bilgi

Ecopirin pro reçetesiz alınır mı

25.01.2023
Ecopirin pro reçetesiz alınır mı

Ecopirin pro reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ecopirin pro reçetesiz satılır mı, ecopirin pro 81 mg reçetesiz alınır mı, ecopirin reçetesiz alınır mı ve ecopirin pro reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ecopirin doktor kontrolünde alınan bir ilaçtır. Genel olarak günde 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak ne kadar süre ve kaç kez içileceği kişinin sağlık durumuna ve tedavinin amacına göre değişiklik gösterebilir.

Ecopirin’in gerektiğinde veya çok miktarda tüketilebilecek bir ilaç olmadığını belirtmek gerekir. Kan sulandırıcı olduğu için fazla tüketilmesi halinde vücutta kanamalara neden olabilir. Bu nedenle doktorun önerdiği miktar ve sıklıkta kullanılmalıdır. İlacın aşırı tüketimi morarma ve burun kanaması gibi sorunlara da neden olabilir. İlk doz genellikle göğüs ağrısı veya nefes darlığı gibi semptomların başlamasından sonra mümkün olan en kısa sürede alınır. Ecopirin’i kalp krizi veya felçten korunmak için alıyorsanız, muhtemelen günde bir kez alacaksınız. Yemekten en az 30 dakika önce veya 2 saat sonra alınması gereken ilaç oda sıcaklığında muhafaza edilmeli, ısıya veya güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Ecopirin’in en önemli yan etkisi kanamadır. Bu nedenle doktor tarafından belirtilen miktarın üzerinde tüketilmemelidir. Aşırı tüketimi burun kanamalarına, diş eti kanamalarına, morarmalara ve bağırsak kanamalarına neden olabilir.

Ecopirin pro reçetesiz alınır mı

Ecopirin pro reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ecopirin pro ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından ecopirin pro uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Ecopirin 100 mg, ecopirin pro, ecopirin 81 mg ve ecopirin 150 mg reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Ecopirin ile oluşabilecek diğer yan etkiler şunlardır: Mide bozukluğu, Kabızlık, İshal, Baş dönmesi, Baş ağrısı ve Döküntü gibi olası yan etkileri görülebilmektedir.

Ecopirin pro reçetesiz eczane fiyatı

ECOPİRİN PRO Enterik Kaplı Tablet 81 mg 30 tabletlik ambalaj 8699514041238 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Ecopirin pro reçetesiz eczane fiyatı 8.99 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.