E Nabız Bilgi

Gyrex Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

11.02.2023
Gyrex Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

Gyrex yeşil reçete mi kırmızı reçete mi içeriğimizde sizlere gyrex yeşil reçete mi ve gyrex kırmızı reçete mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Gyrex, şizofreni ve bipolar bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Ağız yoluyla alınır ve etken maddesi ketiapin fumarattır. İlaç ambalajı içerisinde çıkan kullanım talimatı okunmadan kullanıma başlanmamalıdır. 30 ve 60’lık tablet olan ambalajlarda satılmaktadır.

Antipsikotikler ilaç grubundadır yani psikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Doktorlar bazı durumlarda iyileşme gerçeklemiş olsa da belirtilerin tekrarlamaması için ilaç kullanımını sürdürmeyi talep edebilmektedir. Demansı ve davranışsal bozukluğu olan yaşlı kişilerde ölüm riskinde artış olmaktadır. HIV tedavisinde kullanılan ilaçlar, nefazodon gibi depresyon ilaçları, azol sınıfı ilaçlar, enfeksiyon tedavisinde kullanılan ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır.

Kalp, tansiyon, şeker hastalığı varsa, felç, karaciğer ve böbrek sorunları olanlar, katarakt varsa, kolesterol yüksekse dikkatli kullanılmalıdır. Eğer; nöbet, baş dönmesi, düşme, yüzde kontrolsüz hareketler, terleme, bilinç kaybı, ateş, baş dönmesi, uykulu hissetme gibi yan etkiler görülürse hemen doktora başvurulmalıdır. Durum ilaç kullanımına rağmen kötüleşirse ve intihar düşüncesi yoğunlaşırsa en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Gyrex yeşil reçete mi kırmızı reçete mi

Gyrex normal reçete ile satılmaktadır. Reçetesiz ve doktor tavsiesiz kullanılmaması önerilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Olanzapin Yeşil Reçete Mi Kırmızı Reçete Mi

Nervium Yeşil Reçete Mi Kırmızı Reçete Mi

Paxera Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.