E Nabız Bilgi

E-Nabız’a fotoğraf yükleme

17.06.2022
E-Nabız’a fotoğraf yükleme

E-Nabız’a fotoğraf yükleme içeriğimizde sizlere e-nabız’a fotoğraf nasıl yüklenir, e nabız profil fotoğrafı yükleme ve e-nabiz profil resmi değiştirme gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

E-Nabız sistemine nasıl giriş yapılır?

E-Nabız’a fotoğraf yüklemeden önce sisteme giriş yapılmalıdır. E-Nabız sistemine E-Devlet üzerinden giriş yapılabileceği gibi E-Nabız’ın kendi sitesinden de giriş yapılabilir. E-Nabız internet sitesinin ana sayfasında da E-Devlet üzerinden giriş seçeneği ile giriş yapmak mümkündür. Böylece E-Nabız sistemi için ayrı bir kullanıcı adı ve şifre edinmek gerekmeyecektir.

E-Devlet sistemine giriş için gerekli olan T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifresi PTT’lerden temin edilebilmektedir. Mobil imza ya da e-imza kullanıcıları olanlar e-devlet şifresine gerek duymadan da sisteme giriş yapabileceklerdir. Daha öncesinde sisteme cep telefonunuz kaydedildiyse, şifrenin unutulması durumunda PTT’ye gitmeye gerek olmadan da yeni bir şifre oluşturulabilir. Şayet şifre hatırlanmıyorsa şifremi unuttum sekmesi tıklanarak yeni bir şifre oluşturulabilir.

E-Nabız sistemine nasıl fotoğraf yüklenebilir?

E-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra profil sayfası açılmalıdır. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan profilimi düzenle sekmesi tıklanmalıdır. Açılan sayfada avatar fotoğrafın köşesinde yer alan fotoğraf makinesi şeklindeki ikon tıklanmalı ve dosya seç sekmesi tıklanmalıdır. Buradan bilgisayarda ya da sisteme giriş yapılan cihazdaki yüklü olan fotoğraflardan biri seçilerek sisteme yüklenebilir. En son kaydet butonu tıklanarak işlem tamamlanabilir. Böylece E-Nabız sistemindeki fotoğraf güncellenmiş olacaktır. Sistemdeki fotoğrafın değiştirilme işlemi de aynı şekilde yapılabilmektedir.

E-nabiz giriş kategorimizde bulunan E-Nabız kilo silme nasıl yapılır sorularının cevapları içinde ilgili bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.