E Nabız Bilgi

E-Nabız kilo silme nasıl yapılır?

11.03.2023
E-Nabız kilo silme nasıl yapılır?

E-Nabız kilo silme içeriğimizde sizlere e-nabız kilo değiştirme nasıl yapılır, e-nabız kilo silme nasıl yapılır, e-nabız bilgileri düzeltme ve e-nabız kilo değişmiyor gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Türkiye’de teknolojinin gelişmesi ile beraber insanların yaşamına birbiri ardına olgular giriyor. Ülkemiz de çok değişik alanlarda kullanılan çok değişik uygulamalar var. Bunlardan bir tanesi de e-nabız isimli uygulamadır.

E-Nabız kilo silme nasıl yapılır?

Hemen bu noktada öncelikli olarak e-nabız nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise e-nabız Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşları için hazırlanan ve kişilerin her türlü sağlık bilgilerini gösteren bilgisayar ve cep telefonu üzerinden kullanılan bir sistemdir. Bu sistemde kişiye ait bilgiler yer alır. Bu bağlamda yine e-nabızda kişilerin kilosu da görünür ama bazı insanlar acaba e-nabız kilo silme nasıl yapılır yapılır diye merak ediyorlar. Biz bu yazıda e-nabız üzerinde kişilerin kilo silmesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını adım adım vereceğiz. Dilerseniz hemen başlayalım.

İşte Yapılması Gerekenler

E-Nabız kilo silme nasıl yapılır sorusuna verilebilecek yanıtlar adım adım şöyledir:

 • İlk olarak ister e-devlet üzerinden, ister doğrudan uygulama üzerinden kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girilir.
 • İkinci aşamada kilo bilgisini silmek için sağlık tesisi ziyaretleri bölümüne girilir. Bu bölümde kişilerin değiştirebileceği bölümler vardır. Kilo bilgisi de bunlar arasında yer alır
 • Kilo bilgilerinin olunduğu bölüme gelinir. Burada kilo sil butonuna basılır.
 • Kilo bilgisi silindikten sonra istenir ise yeniden başka bir kilo bilgisi girilmesi mümkündür.
 • Bu işlemler yapılır iken cep telefonuna bir doğrulama kodu gelir. Bu doğrulama kodu girildikten sonra bilgiler güncellenmiş olur.

Aklınıza takılan sorular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

E-nabiz kilo silme veya telefon kaldırma

 1. E-Nabız uygulamasını açarak giriş yapın
 2. Sol taraftaki menüde Profilim sekmesine girin
 3. Profilim sayfasındaki Kişisel Bilgilerim bölümüne gidin ve Telefon numarası seçeneğinin yanındaki Düzenle düğmesine girin.
 4. Telefon numaranızı güncellemek için “Telefon” alanındaki eski telefon numaranızı silin ve yeni telefon numaranızı girin.
 5. Telefon numaranızı doğrulamak için ekranda beliren doğrulama kodunu girin.
 6. Son olarak, “Kaydet” düğmesine tıklayın ve yeni telefon numaranızı kaydedin.

Bu adımları takip ederek e-Nabız uygulamasındaki telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Yine de, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya desteğe ihtiyacınız olursa yorumlardan destek alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.