E Nabız Bilgi

Bisolnatur reçetesiz alınır mı

05.02.2023
Bisolnatur reçetesiz alınır mı

Bisolnatur reçetesiz alınır mı konulu yazımızda bisolnatur reçetesiz satılır mı ve bisolnatur reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bisolnatur doğal ilaçlara ilginin artmasıyla beraber kullanımı yaygınlık kazanmış bir ilaçtır. İçeriğinde kekik ve mızrak yapraklı sinir otundan elde edilen etken maddelerle bal bulunmaktadır. Doğal meyve aromaları ile tatlandırılmış, içimi kolay bir şuruptur. Dolayısıyla çocuklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Parapen, renklendirici veya koruyucu madde ile glüten içermemektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından kaydedilmiştir.

Bisolnatur kimler kullanır?

Bisolnatur boğaz ağrısının eşlik ettiği öksürüğün hafifletilmesinde kullanılan bir şuruptur. Bisolnatur kullanıldığı yerler arasında balgam söktürücü etkisi nedeniyle balgamlı öksürük akla ilk gelenlerindendir. Şurup, üst solunum yollarında mukusu tahriş eden durumlarda mukozayı nemlendirerek rahatlatır ayrıca mukozayı tahriş eden dış etkenlerle tabakanın ilişiğinin keser. Mukusu koruyucu ince bir film, koruyucu tabaka oluşturmaktadır.

1 yaş üzeri çocuklarla, ergenlerde ve yetişkinlerde kullanılmaktadır. Çocuk ve yetişkin dozu farklılık göstermektedir; 1-6 yaş arasında günde iki kez 1’ er ölçü verilir. Yetişkinlerde 2’şer doz olarak hastalığın seyrine bağlı günlük 2 veya 3 doz uygulanabilir.

Bir ölçü kaşığı 5 mg.’dir. Hamileler ve emzirenler doktora danışmadan kullanmamalıdır. İlacın bir hafta içinde tedavi edici olması beklenmektedir, hastalık semptomlarının uzaması durumunda doktora danışılmalıdır.

Bisolnatur reçetesiz alınır mı

Naturel öksürük ilaçları konusuna ilgi son yıllarda artmıştır. Özellikle salgın dönemlerinde bisolnatur nasıl alınır, bisolnatur nerden alınır, bisolnatur reçetesiz alınır mı soruları sorulmaktadır. Bisolnatur, eczanelerden veya online satış kanalları aracılığı ile reçetesiz biçimde temin edilebilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Bizmopen reçetesiz alınır mı

Cleocin T Reçetesiz Alınır mı

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.