E Nabız Bilgi

Azithromycin reçetesiz alınır mı

30.01.2023
Azithromycin reçetesiz alınır mı

Azithromycin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere azithromycin reçetesiz satılır mı ve azithromycin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Azithromycin, macrolide türü bir antibiyotiktir. Macrolide türündeki ilaçlar, bakterilerin protein sentezini bloke ederek enfeksiyonların tedavisi için kullanılılır.İlacın aktif maddesi azithromycindir. Azithromycin, geniş spektrumlu bir antibiyotik olup, solunum yolu enfeksiyonları, deri ve mukozal enfeksiyonlar, genital siğil enfeksiyonları ve Helicobacter pylori ile ilişkili peptik ülser hastalığı gibi birçok hastalıkta kullanılabilir.

Azithromycin ilacı nasıl kullanılır

Azithromycin geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Genellikle; solunum yolu enfeksiyonları (örneğin, öksürük, boğaz ağrısı, sinüzit, akciğer pnömonisi), Deri ve mukozal enfeksiyonlar (örneğin, deri yaraları, egzama, sıcak ve nemli ortamlarda oluşan mantar enfeksiyonları), Genital siğil (chlamydia) enfeksiyonları ve Helicobacter pylori (mide ülseri nedeni) ile ilişkili peptik ülser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Azithromycin ilacı oral olarak (ağız yoluyla) alınır. İlacın tablet veya oral jel olarak alınan türleri mevcuttur. Aç karna veya tok karna alınabilir önemli olan ilacın enfeksiyon tamamen iyileşene kadar aksatılmadan kullanılmasıdır.

Azithromycin reçetesiz alınır mı

Azithromycin ilacı doktor kontrolünde kullanılması gereken bir antibiyotik ilaçtır, bu nedenle, Azithromycin Reçetesiz Alınır mı, sorusuna reçetesiz alınamaz cevabını vermek doğru olacaktır. İlacın bilinçsiz kullanımı bazı ciddi yan etkilere yol açabilmektedir. İshal, bulantı, kusma, baş ağrısı ve ateş gibi yan etkiler ilacın bilinçsiz kullanılmasının sebep olduğu yan etkilerden bazılarıdır. Yan etkilerin yaşanma olasılığını azaltmak ve doğru şekilde tedavi olmak adına Azithromycin doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Avertyn reçetesiz alınır mı

Avodart reçetesiz alınır mı

Actavis şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.