E Nabız Bilgi

Antepsin reçetesiz alınır mı

27.01.2023
Antepsin reçetesiz alınır mı

Antepsin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere antepsin reçetesiz satılır mı ve antepsin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Antepsin, mide ve bağırsakta oluşabilecek bazı sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Özellikle mide ülseri, reflü gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca mide asiditesi ve mide ağrılarının giderilmesinde de kullanılabilir. Antepsin kullanım şekli ve dozu, kişinin durumuna ve tedavi edilmek istenen rahatsızlığa göre değişebilir. Bu nedenle ilacın kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için doktorunuza danışmanız önerilir.

Antepsin kimler kullanamaz

Antepsin, bazı durumlarda kullanımı önerilmeyebilir veya kontrendikedir. Özellikle antepsin aşağıdaki durumlar için ilacın kullanımı önerilmez:

  • Hamilelik ve emzirme döneminde
  • Böbrek yetmezliği olan kişilerde
  • Mide veya barsak tümörü olan kişilerde
  • Alerjik reaksiyonları olan kişilerde
  • B12 vitamini eksikliği olan kişilerde

Ayrıca, ilacın bazı ilaçlarla etkileşim içinde olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, doktorunuz ilacı kullanmadan önce ilaçlarınızın listesini gözden geçirecektir. Bu durumlar için doktorunuzun önerileri doğrultusunda ilacın kullanımını planlamanız önerilir.

Antepsin reçetesiz alınır mı

Etken madde olarak sukralfat içeren ilaç antepsin reçetesiz alınır mı hakkında bu başlığımız içerisinde cevap veriyoruz. Öncelikle etken madde olan sukralfat hakkında kısa bilgi verelim. Sukralfat, mide asidini azaltarak, mide ve duodenumda oluşabilecek ülserlerin oluşumunu önler veya tedavi eder. Ayrıca, mide ağrılarının giderilmesinde ve mide veya bağırsakta oluşabilecek inflamasyonların azaltılmasında da kullanılabilir. Antepsin ilacı reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir. Antepsin süspansiyon güncel satış fiyatı 2023 107.52 TL’dir. İlacı kullanmadan önce talimatları dikkatlice gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Anafranil 10 mg reçetesiz alınır mı

Avil merhem reçetesiz alınır mı

Aferin sinüs reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.