E Nabız Bilgi

Antidepresan reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Antidepresan reçetesiz alınır mı

Antidepresan reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere antidepresan reçetesiz satılır mı ve antidepresan reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Antidepresan hastalığı olan insanlar, üzgün ve halsiz olurlar. Antidepresan hastalıkları doğru tedavi yöntemiyle tedavisi edilmektedir. Depresyon tedavisinde kullanılan bütün ilaçlara antidepresan ilacı adı verilir.

Antidepresan ilaçları genellikle şu hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kişiyi rahatsız edecek derecede düşünce ve takıntı hallerinin tedavisinde kullanılır. Çok yaygın hale gelen anksiyete bozukluğu yaşayan kişilerin iyileştirilmesinde kullanılır. Bazı travma yaşayan kişilerin tedavisinin edilmesinde etkili olan bir ilaçtır. Antidepresan ilaçlar kişinin beynindeki serotonin ile noradrenalin maddelerinin düzeylerini artırır. Antidepresan ilaçlar beyin tarafından gönderilen ağrıların azaltılmasını sağlar. Birçok kişi Antidepresan ilaçlarından yara sağlamaktadır. Ağır depresan durumlarında çok ekili olabilmektedir. Antidepresan ilaçlar ağızdan bol su içilerek alınır.

Doktor hasta kişiye ne kadar doz kullanacağını ayarlar. Doktorun vereceği doz ayarına göre kullanılır. Etkisi erkenden belli olur. İlk olarak düşük dozlar halinde alınır. Fayda olmaması durumunda dozun artırılmasına gidilir. Bazı insanlar ömürleri boyunca Antidepresan ilaçlarını kullanmak zorundadırlar.

Antidepresan reçetesiz alınır mı

Antidepresan reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde antidepresan ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından antidepresan uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Antidepresan ilacı reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Antidepresan ilaçlarının da diğer ilaçlar gibi yan etkileri bulunur.

  • Kişilerde hazımsızlık meydana gelir
  • Midede ağrıların oluşması
  • İshal ve iştah kaybı yaşanması
  • Baş dönmesinin oluşması
  • Aşırı yemek yeme isteği
  • Cinsel istekte azalmalar
  • Gözlerde görme sorunu
  • Ağızda kuruluk oluşması

Bunlarada bakabilirsiniz:

Akineton reçetesiz alınır mı

Risperdal reçetesiz alınır mı

Tadalafil reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.