E Nabız Bilgi

Alerjik öksürük ilaç isimleri

15.01.2023
Alerjik öksürük ilaç isimleri

Alerjik öksürük ilaç isimleri SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere şiddetli alerjik öksürüğe ne iyi gelir ve toz alerji ilaçları isimleri gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Alerjik öksürük, solunum yollarına bağlı gelişen bir hastalıktır ve alerjik öksürük, özellikle alerjilerin neden olduğu astımda nöbetlerde görülür. Uzman kontrolü olmadan ilaç almak tehlikeli olduğundan bu konuda uzman görüşü almak çok önemlidir.

Alerjik öksürük nasıl olur

Alerjik öksürük, alerjisi olan bir kişi bir alerjenle karşılaştığında ortaya çıkan etkidir. Öksürük bazı durumlarda alerji teşhisi için en büyük semptomlardan biridir. Alerjik öksürük, solunum yollarına bağlı olarak gelişen bir hastalıktır.

Alerjik öksürük, özellikle alerjilerin neden olduğu astımda nöbetlerde görülür. Polen alerjisi olan kişilerde mevsimsel alerji, kişi polenle temas ettiğinde sık ve tekrarlayan öksürüklere neden olur. Hastalığın tanısı çeşitli alerji testleri ve semptomları ile konur. Tedavi sürecinde izlenen yollardan biri de alerjenlerden uzak durmaktır. Özellikle öksürük belirtileri olan kişiler bol su içmelidir. Bunun nedeni solunum yollarının temizlenmesidir.

Alerjik öksürük ilaç isimleri

Alerjik öksürük durumunda kişinin öksürüğünü hafifletmek ve boğaz mukozasını gevşetmek için ilaç dışında çeşitli öksürük şurupları tedaviye dahil edilebilir. Şuruplar doktor kontrolünde tüketilmelidir. Aksi takdirde bazı olumsuz sonuçlara yol açabilir. Hava 150 ml. Alerjik öksürük tedavisinde şurup kullanılır ve Desloratadin içermektedir.

Özellikle 6 yaş ve üzeri çocuklarda kullanılır. Kullanım şekli günde bir defa iki ölçüdür. Şurup mevsimsel alerjiye bağlı alerjik rinit ve alerjiye bağlı öksürükte kullanılır. Alerjik öksürük şikayeti olan çocuklarda ve yetişkinlerde sürekli su içilmesi önerilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.