E Nabız Bilgi

Yazz doğum kontrol hapı fiyatı

09.01.2023
Yazz doğum kontrol hapı fiyatı

Yazz doğum kontrol hapı fiyatı 2023 yazımızda sizlere yazz doğum kontrol hapı fiyatı ne kadar ve yazz doğum kontrol hapı fiyat 2023 eczane fiyatı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Yazz doğum kontrol amacıyla yaygın kullanılan bir haptır. Sistemik hormonal gebelik önleyici ilaçlar kapsamında değerlendirilir. İstenmeyen gebeliklerin önlenmesinin yanında, doğum kontrol yöntemi ve akne tedavisi de sağlamaktadır. Ayrıca hormonal bozuklukların neden olduğu döküntülü deri hastalıkları ve ödemde de etkili olmaktadır. Dolayısıyla vücuttan sıvı atılımını destekler.

Yazz doğum kontrol hapı nedir?

Yazz, kombine oral kontraseptif grubundadır, dolayısıyla da hormon ihtiva eden ve oral olarak alınan doğum kontrol ilacıdır. İlk adet öncesinde ve menopoz sonrasında endike değildir. Yazz hapı, rahmin boyun kısmından vajinaya doğru gerçekleşen salgılanmaya etki ederek spermlerin geçişini durdurur. İlacın yumurtalıklardan yumurtaların atılmasını önlediği de bilinmektedir.

Yazz doğum kontrol hapı 3 mg drospirenon ve 0,02 mg etinilestradiol etkin madde ihtiva etmektedir. Paketler 24+4 tablet şeklindedir. Pembe tabletler hormon ihtiva etmektedir, etkin madde bulunmayan beyaz renkli 4 tabletin alımını izleyen günlerde kanama başlar. Yazz ilacının hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı uygun değildir. İlacın kullanımına geçilmeden önce doktora danışılmalıdır. Ayrıca bu hapların cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamayacağı da unutulmamalıdır.

Yazz doğum kontrol hapı fiyatı 2023

İstenmeyen gebeliklerden doğum kontrol hapı ile korunanlar, doğum kontrol haplarının fiyatı konusunu merak edebilirler. İlacı kullanacak olanlar yazz ilacı fiyatı ne kadar sorusunu sorabilirler. İlaç yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Yazz ilacının fiyatı 2023 yılı itibariyle yaklaşık 100 TL ‘dir. İlacın eczanelerde KDV dahil perakende yazz satış fiyatı 97.06 TL olarak görülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.