E Nabız Bilgi

Ursofalk reçetesiz alınır mı

07.12.2022
Ursofalk reçetesiz alınır mı

Ursofalk reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere ursofalk reçetesiz satılır mı 2023 ve ursofalk hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ursofalk tedavi edilemeyen safra taşı olan hastalarda da kullanılmaktadır.

Safra taşlarını eritmek için ameliyat edilen veya ameliyat endike olmayan kişilerin tedavisinde yararlı olan bir ilaçtır. Safra kesesi hastalığının iyileştirilmesinde kullanılan en etkili bir ilaçtır. Hücre koruyucu etkiye sahiptir. İnsanlarda safra taşlarının oluşmasını önlemede yararlı bir ilaç olarak görülür. Safranın mideye kaçmasını önlemede çok etkilidir. Ursofalk kapsülleri, bazı karaciğer hastalıkları olan çocuklarda da kullanılmaktadır. Hastalığın ilerlemesini önlemek ve karaciğer fonksiyonlarını iyileştirmek için etkili olan bir ilaçtır.

Aşağıdaki durumlarda ursofalk almadan önce doktorunuzla konuşmanız gerekir.

  • Karaciğer hastalığınız var veya geçmişte olduysa.
  • Ciddi böbrek hastalığınız varsa.
  • Safra kanallarında veya safra kesesinde tıkanıklık varsa.
  • Şeker hastalığınız veya ailenizde şeker hastalığı öyküsü varsa.
  • Geceleri yatmadan önce içmeniz uygun olur. Her akşam bir defa alınması gerekir.

Ursofalk reçetesiz alınır mı 2023

Ursofalk reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden ursofalk ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Ursofalk doktorlar tarafından uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Ursofalk SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Ursofalk muadilleri; choludexan, ugefal, deoxykol, urocolik, ursactive, ursodin, ursolvan, ursomed, ursovef gibi ilaçlardır.

Ursofalk reçetesiz eczane fiyatı

URSOFALK Kapsül 250 mg 100 kapsüllük ambalaj 8699543150031 barkod numarasıyla eczanelerde satışı yapılmaktadır. Ursofalk reçetesiz eczane fiyatı 274.53 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

  1. Thincal reçetesiz satılır mı
  2. jetex krem reçetesiz alınır mı
  3. Talcid reçetesiz alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.