E Nabız Bilgi

Terramycin deri merhemi reçetesiz alınır mı

16.02.2023
Terramycin deri merhemi reçetesiz alınır mı

Terramycin deri merhemi reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere terramycin deri merhemi reçetesiz satılır mı ve terramycin deri merhemi hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Terramycin, cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotik merhemdir. Yurdumuzda reçetesiz satılmaktadır.

Terramisin cildin etkilenen bölgesine uygulanır ve doktorunuz tarafından yönlendirildiği sürece kullanılmalıdır. Terramycin açık yaralarda veya kırık deride kullanılmamalıdır. Hamilelik veya emzirme döneminde Terramycin kullanmanın bilinen bir riski yoktur. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi hamileyseniz veya emziriyorsanız Terramycin kullanmadan önce doktorunuzla konuşmalısınız. Terramycin (Teramycin) topikal bir antibiyotiktir. Terramycin bakterileri öldürerek çalışır. Terramycin, ilaç kılavuzu noktasında yer almayan amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır.

Terramycin cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Terramycin’i açık yaralara veya yanıklara uygulamayın. Etkilenen bölgeyi kaplayacak kadar Terramycin uygulayın ve hafifçe ovun. Terramisin genellikle günde 3 kez uygulanır. Terramycin’e alerjiniz varsa kullanmamalısınız. Herhangi bir ilaca alerjiniz varsa veya baş ağrısına, görme sorunlarına ve nöbetlere neden olabilecek yüksek basınç adı verilen bir durumunuz bulunuyorsa dikkatli kullanmanız gerekebilir.

Terramycin deri merhemi reçetesiz alınır mı

Terramycin deri merhemi reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Terramycin deri merhemi eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Terramycin deri merhemi reçeteli olarak satın alındığında SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Terramycin’in anne sütü noktasındaki araştırmalar devam ediyor ve bebeğe bu noktada bir zarar verip vermediği henüz bilinmemektedir. Bu ilacı kullanırken bebek emziriyorsanız doktorunuza söyleyiniz. Terramycin’i tıbbi tavsiye olmadan bir çocukta kullanmayın. Çocuklar 2 yaşından küçüklerse bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır.

Terramycin deri merhemi reçetesiz eczane fiyatı

TERRAMYCİN Deri Merhemi 30 mg/10.000 IU 14.2 g’lık tüp 8681308381002 barkod numarası ile eczanelerde bulunmaktadır. Terramycin deri merhemi reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.