E Nabız Bilgi

Tamprost kullananların yorumları

18.01.2023
Tamprost kullananların yorumları

Tamprost kullananların yorumları içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Prostat büyümesi özellikle 50’li yaşlarla erkeklerde çeşitli derecelerde görülebilen bir rahatsızlıktır. İleri vakalarda mesane altında bulunan idrar yolunu sıkıştırabileceği için tedavide cerrahi yolları gerektirebilir. Ancak çoğunlukla iyi huylu prostat büyümesi takip edilir, gerektiğinde ilaçla tedavinin yanısıra lazerle müdahale de uygulanabilmektedir.

Benign prostat hiperplazisi olarak adlandırılan bu hastalık yaygın görülmektedir. Bu sebeple prostat ilaçları nasıl etki eder, tamprost prostatı iyileştirir mi, tamprost kullananlar memnun mu, gibi sorular sorabilirler.

Tamprost prostatı iyileştirir mi?

İyi huylu prostat büyümesi hastaların idrar yapmada zorlanmasına sebep olur. Sık idrar çıkma hissi, idrarın damla damla şeklinde gelmesi gibi durumlar oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Prostat büyümesi ilaçları, hastayı bu sıkıntılardan kurtarmayı hedefler. Prostat büyümesi ilaçları arasında en sık reçetelendirilenlerden biri tamprosttur.

Tamprost salımlı bir kapsüldür. Etken maddesi tsmsulosin alfa-adrenoreseptörleri bloke ederek idrar yolları ve prostatta bulunan düz kasların gevşemesini sağlar. Tamprost ilacının kullanıldığı yerler; iyi huylu prostat bezi büyümesinde alt idrar yolları ile bağlantılı şikayetlerin tedavisidir.

Tamprost hastanın prostat bölgesinde düz kasları gevşeterek idrar yapmasını sağlar. Hastanın idrar sıkışması nedeniyle yaşadığı sorunları iyileştirerek konforunu arttırır.

Tamprost kullananların yorumları

Hastalar, tamprost kullananların yorumları konusunda bilgi almak isteyebilirler.

Tamprost kullananlar ilacın yan etkisi olarak geceleri uykuya dalmada zorluk ve başağrısından bahsetmektedir. Ayrıca yorumlarda ilaç kullanımı döneminde meni gelmediği yönünde bildirimler bulunmaktadır. Ancak bu yorumlar bu tür şikayetlerin her hastada yaşanacak olduğu anlamına gelmez. Bazı hastaların yorumları;

  • Doktorum tarafından iyi huylu prostatım için Tamprost verildi, biraz baş ağrım olsa da genel olarak yan etkileri ile karşılaşmadım.
  • Tamprost tedavi dönemim rahat geçti ve idrara çıkma sorunlarımda azalma oldu.
  • Tamprost ile başta çok sıkıntısız bir tedavi sürecim oldu ancak tedavinin sonlarına doğru çarpıntı yaptı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.