E Nabız Bilgi

Remeron aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Remeron aile hekimi yazabilir mi

Remeron aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere remeron aile hekimi yazabilir mi ve remeron reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Remeron ilacı ağız yolu ile alınan bir oral süspansiyon şeklindeki ilaçtır. Etken maddesi mirtazapin maddesidir. Antidepresanlar ilaç kategorisinde yer almaktadır. Çözelti şeklindeki bu ilaç çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Pompalı bir ambalaja sahip olan ilaç, ruhsal çöküntü yaşayan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır.

Remeron ne işe yarar?

Remeron ilacı intihar düşüncesi ve depresyonun kötüleşmesi gibi durumların tedavisinde tercih edilmektedir. Genellikle en az iki hafta kullanımı gerekmektedir. Bazı durumlarda daha uzun süre kullanımı doktor önerisi ile gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde bu ilacın kullanımının bırakılması da doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Nöbetler, sarılık, böbrek hastalığı, manik depresyon, şeker hastalığı, glokom, şizofreni, idrar yapma zorluğu gibi hastalıkları olan kişiler bu ilacı çok dikkatli bir şekilde kullanmalıdır.

Remeron aile hekimi yazabilir mi?

Remeron aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya remeron reçete edebilmektedir. Doktorunuz remeron reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Suprax aile hekimi yazabilir mi

Thincal aile hekimi yazabilir mi

Migrex aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.