E Nabız Bilgi

Ömür boyu dideral kullananlar

06.01.2023
Ömür boyu dideral kullananlar

Ömür boyu dideral kullananlar içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız. Diğer adı propranonol olan dideral, çeşitli hastalıkların tedavisi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Günümüzde ömür boyu dideral kullananlar bile vardır.

Dideral nedir ne işe yarar

Bir beta blokörü olarak geliştirilmiş olan dideralin pek çok yararı olsa da özellikle hipertansiyon hastalarının tedavisinde kullanılır. Hipertansiyon hastalarına sahip kişilerde kalp krizi riski oldukça fazladır ve bunun engellenmesi gerekir. Tam da bu sebeple dideral kullanılması gerekir. Kronik kalp hastalığı olanların ise bu ilacı bir ömür boyu bile kullanması gerekebilir. Elbette buna karar verecek kişi alanında uzman olan doktorlardır.

Dideral kullanımının ne işe yaradığının detaylarına gelecek olursak, bu ilacın stres hormonların aşırı derecede salınımını engelleme görevi üstlendiğini görebiliriz. Vücudu gevşetip rahatlatarak kalp ve damar sağlığını kontrol altında tutar. Böylece kalp krizi riskini oldukça önemli derecede düşürmüş olur.

Ömür boyu dideral kullananlar

Dideralin kalp sağlığı için oldukça önemli olduğunu dile getirdikten sonra kuşkusuz en merak edilen konu bu ilacın ömür boyu kullanılıp kullanılmadığıdır. Bu konuda pek çok düşünce olsa da bu genelde doktorun kendi kararı olmaktadır.

Dideral, asla geçmeyecek kalp rahatsızlıkları için ömür boyu kullanılması tavsiye edilmektedir. Günümüzde az sayıda da olsa ömür boyu dideral kullananlar vardır. Bu seviyeyi de en iyi şekilde doktorlar tespit eder. Onun dışında küçük kalp rahatsızlıkları ve baş dönmesi rahatsızlıklarına sahip kişilerin ilacı belli bir süre kullanması yeterli olacaktır. Bu süre için de rahatsızlık geçene kadar olan bir süredir diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.