E Nabız Bilgi

immünoterapi (aşı fiyatları)

25.12.2022
immünoterapi (aşı fiyatları)

immünoterapi (aşı fiyatları) 2023 yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. İmmünoterapi alerji aşısı olarak da bilinen tedavi yöntemidir. Astım, alerjik nezle belirtileri olan burunda akıntı, hapşırma, solunumda hırıltı, gözlerde şişme, gözlerde sulanma, nefes darlığı, bayılma ve fenalık hissidir. Bu belirtilerin ortadan kalkması isteyen kişiler için güzel bir tedavidir. Tedavi süresi ortalama 3 yıl sürmektedir. Ayrıca astım, alerjik nezle haricinde arı alerjisine karşı da kullanılan bir tedavi yöntemidir.

İmmünoterapi aşı nasıl uygulanır?

Kişide meydana gelen alerji belirtilerini saydıktan sonra neye alerji olabileceğini deri testinden sonra belli olmaktadır. Deri testi yapılamayan durumlarda kan tahlili ve alerjen testi yapılır. Tüm yapılan testlerin ardından kişinin neye alerjisi olduğu belirlenir. Ardından immünoterapi aşı yöntemi için tedavi planı oluşturulur. Uzman hekim ile birlikte tedavi yürütülür.

Tedavi başlangıç süresi 6 ila 16 hafta sürmektedir. Kişiye neye alerjisi olduğu alerjen madde yavaş yavaş kişiye enjekte edilir. Burada önemli olan kişiye immünoterapi aşı yapıldıktan sonra en az yarım saat gözetim altında tutulması gerekmektedir. 16 hafta geçtikten sonra kişi 3 yıl boyunca ayda bir aşı yapılması gerekmektedir.

İmmünoterapi aşı fiyatı 2023

Alerji hastaları tedavisi için güzel bir tedavi yöntemidir. Ancak immünoterapi aşı fiyatı SGK ile sağlık sigortası güvencesi olmayanlar için fiyatta farklılık göstermektedir. SGK olmayanlar için fiyat 15 bin ile 25 bin TL arasında değişmektedir. Bu tedavi yöntemin damla ve tablet ilaç olarak da almak mümkündür.

Alerji aşısı fiyatı makalemize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.