E Nabız Bilgi

Hormonlu spiral fiyatı

01.01.2023
Hormonlu spiral fiyatı

Hormonlu spiral fiyatı 2023 yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. Yoğun adet kanamalarının kontrol altına alınması ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesi için popüler tedavi yöntemlerinden biri de hormonlu spiraldir. Normal spirale göre doğum kontrolünde daha güçlü bir yöntemdir.

Tedaviden faydalanmak isteyenler, hormonlu spiral nasıl uygulanır, hormonlu spiral tedavisi ne kadar konularında bilgi edinmek isteyebilirler.

Hormonlu spiral nasıl uygulanır?

Hormonlu spiral, progesteron hormonunun lokal biçimde rahime verildiği bir tedavi biçimidir. İlaçlı spiral genel olarak son adet kanamasının ilk günü itibariyle bir hafta içinde doktor tarafından yerleştirilir. Anesteziye gerek olmayan basit bir işlemdir ve ortalama altı dakika içinde biter. Çıkarılması kolaydır ve takma ya da çıkarma işleminde hasta acı hissetmez. İşlemin yalnızca alanında uzman doktor tarafından yapılabileceği unutulmamalıdır.

Hormonlu spiral taktırma sırasında doktor rahmi temizleyecektir. İlaçlı spiral rahim ağzına yerleştirilir. İşlemi izleyen 3 ay içinde doktor kontrolü gerçekleştirilir. Spiral rahim ağzında uzun süre kullanılmaktadır. Uygulamanın ne zaman sonlandırılacağına doktor karar verir. Uygulama süresi 5 yıla kadar çıkabilmektedir.

Hormonlu spiral fiyatı ne kadar?

Hormonlu spiral, normal spirale göre daha pahalıdır. Hastalar hormonlu spiral fiyatı kaç lira sorusunu sıklıkla araştırmaktadır. Bu tedavi oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemi de olduğundan fiyatı göz ardı etmek gerekebilir. Bununla birlikte uygulamalar arasında fiyat farkı oldukça yüksektir ve fiyat araştırarak bütçeye uygun bir sağlık merkezi seçilebilir.

Hormonlu spiral fiyatı 2023 yılı için 800 TL’den başlamaktadır. Fiyatlar 3 bin liraya kadar yükselir. Piyasa ortalaması 1500 TL. civarındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.