E Nabız Bilgi

Dikloron muadili

27.08.2022
Dikloron muadili

Dikloron muadili içeriğimizde sizlere dikloron eşdeğer, dikloron benzeri ve dikloron etken maddesi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Dikloron muadili olan ilaçların isimlerini açıklamadan evvel ilaç hakkında bilgi vermek herkes için daha iyi olacaktır. Dikloron, ağrı kesici ve iltihap giderici olarak kullanılan bir ilaçtır. Etken maddesi diklofenak sodyum olan bu ilacın kullanım dozu kişiye göre ayarlanmaktadır. Tablet, jel, ampul ve fitil formunda piyasada satışa sunulmuştur. Olası yan etkileri ise; kusma, bulantı, gaz, hazımsızlık, baş dönmesi, karın ağrısı, iştahsızlıktır. Tablet halindeki ilaç yemekten önce yutulmalı, çiğnenmemeli ve bölünmemelidir. Yardımcı madde olarak laktoz içerdiğinden alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır. Kullanım öncesi mutlaka kullanım talimatı detaylıca incelenmelidir. Çocuk ve ergenlerin kullanımına uygun değildir. 30 derece altında oda sıcaklığında saklanabilen ilacın raf ömrü ise 24 aydır.

Dikloron muadili olan ilaçlar hangileridir?

Dikloron muadili yani eşdeğer ilaçları var mıdır ve Dikloron muadili olan ilaç isimleri nelerdir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Dikloron muadili olan ilaçlar şunlardır; clodifen, difenak, diclomec, diclofic, cataflam, dolorex, voltaren, voltaflam, miyadren, rodinac ilaçlarıdır. Dikloron eczane güncel satış fiyatı ise; 20 TL’dir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.