E Nabız Bilgi

Hametan reçetesiz satılır mı

29.11.2022
Hametan reçetesiz satılır mı

Hametan reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere hametan reçetesiz alınır mı 2023 ve hametan krem hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Hamamelis etkin maddesine sahip olduğundan yanık ve çatlakların iyileştirilmesinde yaygın olarak kullanılan hametan krem oldukça faydalıdır.

Hametan güneş yanığına iyi gelir mi?

Pek çok amaç için kullanılan hametan krem başlıca şu alanlarda fayda sağlamaktadır:

  • Ciltte meydana gelen çatlakların iyileştirilmesinde
  • Kanama durdurma l Sivilce
  • Pişiklerin giderilmesi
  • Basit yaralanma sonucu oluşan cilt açıklıklarında
  • Basit (1. Ve 2. Derece) yanıkların tedavisinde
  • Güneş yanığının giderilmesinde

Görüldüğü gibi pek çok cilt tahriş, yaralanma ve yanıklarının tedavisinde önemli bir role sahiptir. Bu sebeple güneş yanığı sonrasında yanıkların giderilmesinde de hametan krem kullanılabilir.

Hametan sarı mı mavi mi?

Piyasada iki farklı şekilde satılan kremin rengi zaman zaman doğru ilacın alınıp alınmadığı konusunda şüphe oluşturmaktadır. İçeriği aynı olmakla birlikte sarı renk tüpte krem olarak mavi renkte de pompalı olarak hametan kremi bulabilirsiniz.

Hametan reçetesiz satılır mı 2023

Hametan reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Hametan reçetesiz olarak eczanelerden alınamamaktadır. Uzman hekimler hametan ilacını reçeteye yazdıktan sonra alınabilmektedir. Hametan reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak alınmaktadır.

Hametan reçetesiz fiyat

Hametan merhem %25 30 g’lık tüp ilacı 8699514385721 barkod numarası ve hametan krem %5.35 30 g’lık tüp ilacı 8699514355717 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Yine de en doğru rakam için alıncak dönemde eczanelere fiyat sormak en doğru adım olacaktır. Hametan reçetesiz eczane fiyatı 39.49 TL ve 31.28 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.