E Nabız Bilgi

Verrutol reçetesiz alınır mı

29.11.2022
Verrutol reçetesiz alınır mı

Verrutol reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere verrutol reçetesiz satılır mı 2023 ve verrutol hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Verrutol’deki aktif bileşenler Fluorourasil ve Salisilik Asittir. Fluorourasil, siğillerin büyümesini önleyen kanser önleyici bir ilaçtır. Salisilik Asit, siğilin yumuşamasına yardımcı olan ve Fluorourasil’in siğilin içine nüfuz etmesini sağlayan keratolitik bir ajandır. Verrutol, kendinden fırçalı aplikatöre sahip 15 g’lık bir şişede mevcuttur. Verrutol sadece doktor reçetesiyle temin edilebilir.

Bu ilacı her zaman tam olarak doktorunuzun veya eczacınızın size ayarlamış olduğu doz oranında kullanmanız gerekir. Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Bu ilaç siğile günde 3 defa Siğilin tedaviye verdiği cevaba göre doktorunuz tarafından belirlenir ve daha uzun sürmemelidir.

Siğillerin yayılmasını önlemek için uygulama sırasında siğilin çevresindeki sağlıklı deriye dokunmayın. Yanlışlıkla kullanmanız gerekenden fazlasını kullanırsanız bilinen bir tehlikesi yoktur. Verrutol’ü kullanmayı unutursanız unutulan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın.

Verrutol reçetesiz alınır mı 2023

Verrutol reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Verrutol eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir. Verrutol kullanmayı bırakırsanız siğil tamamen kaybolana kadar tedaviye devam edilmelidir. Aksi halde siğil yeniden ortaya çıkabilir. Fluorourasil veya salisilik asit veya bu ilacın etken maddelerinden herhangi birine karşı alerjiniz bulunuyorsa doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanmak uygun olur.

  • Diyabet varsa,
  • Dolaşım bozukluğu varsa,
  • Cilt kanseri varsa veya cilt kanseri varsa,
  • Kanama bozuklukları varsa,

Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, bitkisel bir ürün olsa bile, doktorunuza danışmanız gerekir. Verrutol’ün emziren anneler tarafından kullanımına ilişkin veri yoktur. Bu nedenle ürünün emzirme döneminde kullanılması önerilmemektedir.

Verrutol reçetesiz eczane fiyatı

Verrutol deri çözeltisi %0,5 + %10 15 g’lık şişe ilacı 8699561650032 barkod numarası ile satışı yapılmaktadır. Verrutol reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar
  1. Ümran dedi ki:

    Yani doktora gitmesek bile eczaneden alabilirmiyiz