E Nabız Bilgi

Mukus sonuç gizlenmiştir ne demek

14.12.2022
Mukus sonuç gizlenmiştir ne demek

Mukus sonuç gizlenmiştir ne demek içeriğimizde sizlere detaylı bilgiler aktaracağız.Mukus idrar yolları ile üst solunum yollarında belli miktarda bulunan ve bölgeyi nemlendiren sümüksü yapıya verilen addır. Normal idrarda mukus bulunmamakta ya da az miktarda normal fizyolojiye bağlı olabilmektedir. Ancak idrar tahlillerinde yüksek oranda mukus bulguları bir takım enfeksiyonların ve hastalıkların belirtisi olabilmektedir.

İdrarda mukus testi idrarın mikrobiyolojik tahlilleri içerisinde gerçekleştirilir. Mukusun belirti olabileceği idrar yolları enfeksiyonları, bazı kanser türleri ile bakteriyel hastalıkların teşhisi için gereklidir. Hastalarda ağrılı idrara çıkma, idrarda koyu kırmızımsı ve bulutsu yapı, çok kötü kokulu idrar gibi bulgular bazı hastalıkların sebebi olabileceği için mukus testi yapılır. Hastalar mukus testi sonuçları e-nabız sistemi üzerinden görüntüleyebilirler. Test sonuçları anlık biçimde e-nabız sistemine düştüğünden hastalar sonuçlara ulaşmak için sistemi aktif olarak kullanır.

Mukus sonuç gizlenmiştir ne demek

Bilindiği gibi e-nabız hastaların tahlil sonuçlarını da görüntüleyebilecekleri dijital sağlık hizmetidir. Ancak bazen e-nabız sistemi üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyenler tahlil sonuç gizlenmiştir, mukus sonuç gizlenmiştir gibi uyarılarla karşılaşmaktadır. Bu durumda hastalar mukus sonuç gizlenmiştir ne demek sorusuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu uyarı, sistem gizlilik ayarları ile ilgilidir. E nabız tahlil sonuç gizlenmiştir uyarısı ziyaretler için profilde görüntüleme izni verilerek kaldırılır.

E-nabız sisteminde tahlillerini görüntülemek isteyenlerin, ayarlardan tahlil sonuçlarının görüntülenme gizliliğini kaldırmaları gerekmektedir. Tahlil sonuçlarının gizlenmesi durumunda e-nabız ziyaretlerim menüsünde ‘profilimde görünmesin’ seçeneği pasif hale getirilmelidir. Bu seçeneğin işaretlenmesi, mukus sonuç gizlenmiştir uyarısına sebep olur.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Other Hb sonuç gizlenmiştir ne demek

Hemoliz sonuç gizlenmiştir ne demek

HB a0 sonuç gizlenmiştir ne demek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.