E Nabız Bilgi

Gripin fiyat

16.02.2023
Gripin fiyat

Gripin fiyat 2023 yazımızda sizlere gripin fiyatı ne kadar, gripin kaç TL 2023, gripin 100 adet fiyatı ve gripin fiyat listesi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Gripin oldukça sık kullanılan bir ağrı ve ateş düşürücüdür. Özellikle soğuk algınlığına bağlı ağrılarda kısa sürede etkili olmaktadır. Parasetamol ihtiva eden ilaçlar arasında yer alır. Bir kaşelik ambalajlar halinde satışı yaygındır. Dört, sekiz ve yirmi kapsüllük formları mevcuttur. Her kapsül 15 mg. oranında kafein içerir. Bu nedenle yaşlılarda kullanımı önerilmemektedir.

Gripin ismi çok sık duyulan bir ilaç olduğu için hastalar, gripin kullanıldığı yerler konusunda araştırma ihtiyacı duyabilirler. Gripin ilacı;

Soğuk algınlığına bağlı hafif ve orta dereceli baş ağrısının tedavisinde,

  • Hafif ve orta dereceli adet sancıları ve kamplarının iyileştirilmesinde,
  • Soğuk algınlığına eşlik eden boğaz ağrısının hafifletilmesinde,
  • Kireçlenmeye bağlı hafif veya orta şiddetli ağrıların tedavisinde,
  • Ayrıca ateşi düşürmek için kullanılabilir. Aneljezik özelliğe sahiptir.
  • Tüm bunlarla beraber Gripin hafif migren ataklarında da ağrıyı hafifleterek hastayı rahatlatır. Migren atağının başında alınması daha etkilidir.
  • Diş ağrılarının geçici olarak hafifletilmesinde de kullanılabilir.

Gripin fiyat 2023

Gripin fiyatı ne kadardır, gripin ucuz mudur, sorusu merak edilebilir. Gripin normalde en ucuz ilaçlar arasındadır ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi son zamanlarda ilaç fiyatlarına yapılan yüksek oranda zamla birlikte gripin fiyatı da artmıştır.

Tek hap şeklinde tek kutu gripin fiyatı 14,07 TL’dir. Gripinin fiyatı yılda dört kez zamlanarak yıl sonunda 14,07 TL’ ye ulaşmıştır. Gripin 4 kapsül fiyatı 40 TL. ‘yi geçmiştir. Gripin 100 adet fiyatı 1.407 TL olarak güncellenmiştir.

Ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan gripin 24 kapsül 1 yılda %294 zamlandı. Gripin 24 kapsül fiyatı 51.36 TL’ye satılmaya başladı.

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı :14.07 TL
Barkod :8699612870013
Fiyat geçerlilik tarihi :16/02/2023
Gripin fiyat 2023

Bunlarada bakabilirsiniz:

Gripin reçetesiz alınır mı

Gripin mı parol mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.