E Nabız Bilgi

E nabız şifre kaldırma

11.02.2023
E nabız şifre kaldırma

E-nabız şifre işlemleri ve e nabız şifre kaldırma işlemleri hakkında bu içeriğimizde sizleri bilgilendireceğiz. Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan e-nabız sistemi, vatandaşların sağlık merkezlerindeki verilerine ulaşma imkanı sağlayan bir uygulamadır. Muayene bilgilerinizin hangi kuruluşta olduğuna bakılmaksızın tüm sağlık bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

E-Nabız nasıl giriş yapılır

Sağlık uygulamanız olan e-Nabız sistemine giriş için iki farklı yöntem mevcuttur. E-devlet sistemi üzerinden kimlik doğrula yoluyla giriş yapabilir ya da bir diğer seçenek e-nabız şifresi oluşturarak normal e-Nabız giriş ekranından giriş yapabilirsiniz. E-nabız şifreniz yoksa ve e-nabız şifresi oluşturmak için şu yolları takip edebilirsiniz:

  1. E-nabız sistemine e-devlet ile giriş yaparak telefon numaranızı onaylatın.
  2. E-nabız uygulaması üzerinde cep telefonunuza gelen onay kodu ile birlikte profil oluşturma sekmesine yönlendirileceksiniz.
  3. Kullanım koşullarını onayladıktan sonra kişisel bilgiler sekmesine yönlendirileceksiniz.
  4. Kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra e-Nabız hesabınız aktif hale gelecektir.

E nabız şifre kaldırma

E-Nabız sistemine giriş yaparak sağ üst köşede profil düzenle sekmesinden ilgili alana erişim sağlayabilirsiniz. E-nabız şifre kaldırma işlemi ancak şifrenizi yenilemeyi yani güncellemeyi kapsamaktadır. Bahsetmiş olduğumuz profili düzenle sekmesinden güvenlik bilgilerinizi güncelleyebilir dilerseniz eski şifrenizi kaldırarak yeni şifre tanımlayabilirsiniz.

E-nabız sağlık geçmişi

E-Nabız uygulamasına girdiğinizde göreceğiniz ilk ana ekran sizin sağlık geçmişinizi gösteren bildirimleri içermektedir. Size ait olan son iki doktor ya da hastane kontrol raporlarını bu ana ekranda görebilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

E Nabız birincil telefon numarası değiştirme

E nabıza 2. çoçuk ekleme

E-nabız eş ekleme nasıl yapılır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.