E Nabız Bilgi

E nabıza 2. çoçuk ekleme

12.01.2023
E nabıza 2. çoçuk ekleme

E nabıza 2. çoçuk ekleme nasıl yapılır içeriğimizde sizlere e nabız ikinci çocuğum gözükmüyor ve e nabız diğer ebeveyn onayı ne demek gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

E nabıza 2. çoçuk ekleme nasıl yapılır?

E nabıza 2. çoçuk eklemek için ilk yapılması gereken sisteme giriş yapılmasıdır. E-devlet sistemi üzerinden de sisteme giriş yapılabilmektedir. Bunun dışında e-imza ya da e-nabız şifresi ile de sisteme giriş yapılabilmektedir. Çok kısa süren bu kolay adım sonrasında yapılması gereken ise kişisel bilgilerin olduğu ekrana geçiş yapabilmektir. Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan çocuklarım sekmesi tıklanmalıdır. Burada sahip olunan çocukların isimleri görülebilecektir. İsimlerin karşısında onay ver butonu görülecektir. Bir ismin eklenebilmesi için anne ve babanın karşılıklı olarak onay ver butonunu tıklaması gereklidir. Anne babadan biri onay ver butonunu tıklamazsa e nabıza 2. çoçuk ekleme işlemi tamamlanmayacaktır. Diğer ebeveyn onayı olarak adlandırılan bu işlem oldukça önemlidir ve bu işlemin önemi tam olarak işlemin tamamlanmasında ön plana çıkmaktadır. Aslında sistem olabildiğinde basit ve kolaydır.

E-nabız sisteminde diğer ebeveyn onayı nedir?

Çocuklarını doktor götüren anne babalar çocuklarının tahlil sonuçlarını görüp takip edebilmek için e-nabız sistemine giriş yapmak istemektedirler. Bir çocuğun tahlil sonuçlarını e-nabız sisteminde görebilmek için iki ebeveyninindi onayı gerekecektir. İki ebeveyninindin biri onay vermezse bilgiler sistemde görüntülenemeyecektir. Ebeveyn onayı nasıl verileceğinden bir önceki paragrafta bahsetmiştik.

E nabızda 2 çocuğum görünmüyor?

Sisteme ekleyebilmek için çocuk isimleri görülmüyorsa yukarıda yer alan çocuğumu göremiyorum butonu tıklanmalıdır. Burada açılan ekran size yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.