E Nabız Bilgi

E Nabızdan sağlık raporu nasıl alınır

13.01.2023
E Nabızdan sağlık raporu nasıl alınır

E Nabızdan sağlık raporu nasıl alınır sorusunun cevabını bekleyenler için cevapladık. E-nabız üzerinden rapor alınmaz. Sadece aldığınız raporları görebilirsiniz. E-nabız üzerinden aldığınız sağlık raporlarını görebilirisiniz. Örneğin sürücü belgesi için sağlık raporu almak istiyorsanız öncelikle aile hekimi yada doktorunuza başvurarak sağlık raporu alabilirsiniz. Aldığınız raporları görmek isterseniz e-nabız uygulamasına TC numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra raporlarım kısmından raporunuzu görebilirsiniz.

Alınan raporlar gene lazım olduğunda e-nabız uygulaması üzerinden raporlarım kısmından sağlık raporunuzu yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Tüm raporlarınıza bakabilir. Ama e-nabız üzerinden sağlık raporu alınmaz.

Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Sağlık raporu almak isteyenler için öncelikle aile hekimlerine yada doktora başvurmaları gerekmektedir. Gerekli muayene yapıldıktan sonra uzman doktora gerek kalmazsa size raporunuzu verecektir. E-devlet üzerinden de sağlık raporu alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden kişisel sağlık raporu üzerinden gerekli bilgiler doldurulduktan sonra sağlık raporunuza onay gelirse aile hakimlerinden yada herhangi bir özel yada devlet hastahanesinden sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

Sağlık Raporu Nedir?

Ruhsal ve bedensel sağlığınızda hiçbir hastalığın yada problemin olmadığını belirten rapordur. Herhangi bir işte çalışmaya uygun olduğunu belirtir. Ehliyet için istenen sağlık raporunda araba sürebilir anlamına gelmektedir.

Öğrenciler için istenilen sağlık raporu ise herhangi kronik hastalığı var mı alerjisi var mı ona göre sağlık konusunda müdahale için istenilmektedir. Doktor yada aile hekimlerinden muayene olduktan sonra doktorunuzun onay vermesi halinde sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.