E Nabız Bilgi

E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir

22.03.2023
E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir

E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir içeriğimizde sizlere e nabız holter testi sonucu öğrenme, holter sonucunu nasıl öğrenebilirim ve holter sonucu nasıl olmalı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir?

E-nabız sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yapılan tüm test sonuçları, raporlar, reçeteler kolayca görüntülenebilmektedir. Holter testi sonucu da bunlardan sadece biridir. En sık kullanılan holter testi ile ilgili detayları öğrenmek için yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Holter testi ne için yapılır?

Holter testi kalbin 24 saat içerisindeki EKG kaydının alınması işlemini yapan cihazdır. Kalp ritim bozuklukları, çarpıntı, kalp krizi sonrası rutin kontrollerde tercih edilen bir testtir. Kişi 24 saat cihaz ile birlikte yaşamaktadır. Kalp ile ilgili rahatsızlıklarda tanı koymada önemli bir testtir. Kalp ritim ve kalp atışlarındaki düzensizlikler en çok holter testi ile tespit edilebilir. 2 çeşit holter tipi vardır. Ritim holter ve tansiyon holterdir. Ritim holter; elektrot kabloları ve bir kayıt cihazından oluşan bir sistemdir. Tansiyon holter ise; manşonu ile kola bağlanmaktadır ve cihaz bir kemer ile bele bağlanıp sabitlenmektedir. 24 saat sonunda kayıtlar bilgisayara aktarılıp analiz edilip yorumlanmaktadır. Holter sistemleri 24 saat hastada kalabileceği gibi bu süre 48 saat de olabilmektedir. Bunun kararını uzman doktor vermektedir.

E-nabız holter testi sonucu nasıl görüntülenebilir?

E-nabız sitesi ya da mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra ana sayfada tahliller sekmesi tıklanmalıdır. Tahliller bölümünden holter testi sonucu aranarak sayfa bulunabilir. Çok kolay bir şekilde kısa sürede holter testi sonucu görüntülemek mümkündür.

E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir ?

E Nabız holter sonucu nasıl öğrenilir ?

E Nabız uygulaması, sağlık verilerinizi takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olan bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde, tıbbi kayıtlarınızı ve tetkik sonuçlarınızı güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Holter sonucu da dahil olmak üzere birçok tetkik sonucunu E Nabız uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Holter, kalp atışlarınızın 24-48 saat boyunca kaydedildiği bir elektrokardiografi (EKG) testidir. Bu test, kalp atışlarınızın düzenli olup olmadığını, aritmi (düzensiz kalp atışı) varlığını veya kalp hastalığı belirtilerini tespit etmek için yapılır. Holter testi sonucunuzu E Nabız uygulaması üzerinden öğrenmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz:

  1. E Nabız uygulamasına giriş yapın.
  2. Ana sayfada bulunan “Tetkik Sonuçları” bölümüne tıklayın.
  3. Açılan sayfada tüm tetkik sonuçlarınızın listesi yer alacaktır. Holter sonucunuzu bulmak için listeyi kaydırabilir veya arama çubuğuna “holter” yazabilirsiniz.
  4. Holter sonucunu bulduktan sonra, sonucun üzerine tıklayarak ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz. Sonuçlarınızı doktorunuzla paylaşmak veya daha fazla bilgi edinmek için sonuçlarınızı kaydedebilir veya yazdırabilirsiniz.

E Nabız uygulaması, tetkik sonuçlarınızın yanı sıra reçeteleriniz, randevularınız ve sağlık geçmişiniz gibi diğer tıbbi bilgilerinizi de güncel bir şekilde takip etmenize yardımcı olur. Bu uygulama sayesinde, tıbbi verilerinizi tek bir yerde tutabilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an erişebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.