E Nabız Bilgi

Röntgen filmi e nabıza ne zaman düşer

23.11.2022
Röntgen filmi e nabıza ne zaman düşer

Röntgen filmi e nabıza ne zaman düşer yazımızda sizlere devlet hastanede çekilen röntgeni nasıl görebilirim ve diş röntgeni e nabızda çıkar mı gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini görebileceği, bu bilgiler arasında bazı işlemleri herhangi bir şekilde sağlık kuruluşuna gitmeden gerçekleştirebilecekleri ve aynı zamanda randevu alma, aşı kartlarını görüntüleme, tahlil sonuçlarını değerlendirebilir mi, aile hekimliği işlemlerini gerçekleştirebilme, kronik hastalıklar ile beraber sağlık raporları gibi bilgileri de anında inceleyebilme gibi işlemleri gerçekleştirebilirler.

Bu uygulama sayesinde, vatandaşların yalnızca bilgisayar ya da cep telefonu aracılığı ile kendi sağlık geçmişlerine ve sağlık veri tabanlarını yönetebilmeleri mümkündür. Vatandaşların, uygulaması üzerinden gerçekleştirebileceği en önemli işlemlerden bir tanesi ise röntgen sonuçlarını görebilmeleridir. MR, radyoloji ve röntgen sonuçlarının kişisel hesabı üzerine yüklenmesi, vatandaşların bu sonuçları almak için sağlık kuruluşuna gitmelerini gerektirmez.

Röntgen filmi e nabıza ne zaman düşer?

Dolayısıyla herkes bu sonuçlar çıktıktan sonra kişisel hesabı üzerinden tahlil sonuçlarına rahatlıkla ulaşabilir. Burada, vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli konu, röntgen ve benzeri işlemleri gerçekleştirdikten hemen sonra bu tahlillerin sonuçlarının çıkmayacaktır.

Dolayısıyla MR, röntgen, radyoloji gibi işlemlerin sonuçları hastane ya da laboratuvar tarafından çıkarıldıktan sonra E-Nabız sistemine yükleneceğini unutmamak gereklidir. Bu işlemler için de genellikle röntgen sonuçları ortalama olarak bir haftalık bir süre içerisinde çıkabilmektedir.

Kurumdan kuruma farklılık gösteren süreç aynı zamanda E-Nabız’a yansıma durumunu da belirler. Bu durumda sonucu çıkan röntgen işlemi 5-10 dakika gibi bir zaman aralığında ilgili kişinin E-Nabız hesabına ya da sistemine yüklenir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.