E Nabız Bilgi

E-Nabız epikriz raporu nasıl alınır

31.01.2023
E-Nabız epikriz raporu nasıl alınır

E-Nabız epikriz raporu nasıl alınır içeriğimizde sizlere e nabızdan epikriz raporu nasıl alınır, epikriz raporu e nabızdan alınır mı ve epikriz raporu nedir e devlet gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. E- Nabız uygulamasına giriş yapmak için direkt olarak E- Nabız giriş bilgileri ya da E- Devlet bilgileri kullanılabilmektedir. Girişin yapılması ardından E- Nabız ana sayfası kullanıcın ilk olarak karşısına çıkmaktadır. Bu sayfada çeşitli başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıklar aracılığı ile çeşitli bilgilere, sonuçlara veya randevu hizmetine ulaşılabilmektedir. Hatta aşı randevusu da bu sistem aracılığı ile alınmaktadır.

E-Nabız epikriz raporu nasıl alınır?

E- Nabız içerisinde yer alan tüm bu bilgilerin içerisinde olan rapora ise ‘’Epikriz Raporu’’ denilmektedir. Bu rapor içerisinde kişinin sağlığına dair her bilgi bulunmaktadır ve bu bilgilerin yanında da hastaneye yatış tarihi, hastaneden çıkış tarihi, konulan hastalık teşhisleri, ameliyathaneye giriş ve çıkış saatleri, kişiye uygulanan işlemler, hastaneler arası nakil işlemleri gibi bilgiler de bu raporun içerisinde bulunmaktadır. Bu kadar bilgiyi içerisinde bulundurmasın nedeni ise herhangi bir acil durumda, hastane değiştirme gibi olaylarda sürecin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

Bu raporu elde etmek için E- Nabız sistemi üzerinden herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Gidilen hastaneden epikriz raporunun talep edilmesi ile rapor kolaylık ile alınabilmektedir. Bu rapor sayesinde her işlemin tekrar tekrar yapılması gerek yoktur. Bu sayede de tedavi süreci oldukça hız kazanmaktadır.

Kısaca bu raporu alıp genel sağlık dosyasına koyulması ile birçok hastane işi daha hızlı olacaktır. Epikriz raporu için sadece bir kereliğine hastaneye gidip alınması için talep oluşturulması yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.