E Nabız Bilgi

Brequal reçetesiz alınır mı

05.02.2023
Brequal reçetesiz alınır mı

Brequal reçetesiz alınır mı konulu yazımızda brequal reçetesiz satılır mı ve brequal reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Akciğer hastalıklarına bağlı olarak gelişen nefes alıp verme zorluğu, çeşitli ilaçlarla düzenlenebilmektedir. Flutikazon propiyonat ihtiva eden ilaçlarla salmeterol gibi bronş genişletici etken maddeye sahip ilaçlar grubundan Brequal da bunlardan biridir.

İlaç, inhaler 60, 120, 180 kapsüllü ambalajlar şeklinde satılmaktadır. Brequal, akciğer hastalıklarında hava yolu damarlarının genişlemesine yardımcı olur ve hastanın nefes alıp verirken rahatlamasında etkilidir. Şeffaf kapsüller içinde beyaz toz olarak üretilir.

Brequal nerelerde kullanılır?

Brequal ne için kullanılır sorusuna bakılacak olursa; astım hastalığında üçüncü aşamadan itibaren yaygın kullanılan bir ilaçtır. Astım semptomlarını kontrol altına alarak hastayı rahatlatır. Ağır durumda seyreden ya da orta derecede olan KOAH ataklarının hafifletilmesinde de ilaç oldukça etkilidir. İlacın kullanımında dikkat edilmesi gereken; kurtarıcı ilaçlar öncesinde nefes darlığı ya da hırıltı başlamak üzereyken doğru durdurur. Başlamış ve hastayı rahatsız eden nefes darlığı ve hırıltıda ilaç işe yaramayacaktır.

Brequal kimler kullanabilir?

Bu ilaç 4-12 yaş arası çocuklarla, 12 yaş üzeri ergenler ve yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. İlacın 4 yaş altında çocuklarda kullanımı önerilmez. Laktoz ihtiva ettiğinden laktoza duyarlılık gösterebilir, bu konuda doktora bilgi verilmelidir.

Brequal reçetesiz alınır mı

Brequal, doktor tarafından reçete edilir ve doza doktor karar verir. Endikasyonları kesin olarak bellidir ve farklı amaçla kullanılmamalıdır. Brequal normal reçeteli ilaç olarak yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Brequal eczanelerde satılan beyaz reçeteli ilaçlar arasındadır. Brequal 50/500 MCG eczane satış fiyatı 2023 ise 475.15 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Biokadin fitil reçetesiz alınır mı

Bricanyl şurup reçetesiz alınır mı

Botox reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.