E Nabız Bilgi

Bekunis reçetesiz alınır mı

17.12.2022
Bekunis reçetesiz alınır mı

Bekunis reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere bekunis reçetesiz satılır mı ve bekunis reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bekunis, eczanelerde 30 adet draje blister ambalajında bulunur. Bekunis, kişilerin bağırsak mukozasına doğrudan etki ederek bağırsakların hareketlerini dengelemede etkili olur. Bağırsaklardan geçiş yapan maddelerin geçişlerini hızlandırır. Su salgılamasını dengede tutar. Bu etkiler dışkının yumuşak hale gelip vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Bekunis insanlarda meydana gelen kabızlığı tamamen ortadan kaldırır. Normal reçeteli ilaç grubundandır.

Bekunis insanların bağırsak sorunlarını tedavi etmede çok etkili bir ilaçtır. 12 yaşın altında bulunan çocukların kullanması uygun değildir. Hamile kadınların ve emziren annelerin kullanması tavsiye edilmez. Doktor tarafından belirlenen bir kullanma talimatı yok ise, yetişkin kişiler yatmadan önce 1 tablet Bekunis’i bol su ile almaları gerekir. Bir haftadan fazla süren kabızlık tedavisinde düzelme yok ise mutlaka doktora danışmanız gerekir. Fazla doz almayınız. Bekunis kullanmayı kesmeniz durumunda her hangi bir etki yaratmaz.

Bekunis reçetesiz alınır mı

Bekunis reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde bekunis ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Bekunis 3 mg ve bekunis 30 draje doktorunuz tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Bekunis ilacı da diğer ilaçlar gibi bazı yan etkiler yapabilmektedir. Bu yan etkiler genellikle şunlardır.

  • Bağırsaklarda gaz şikayetinin artması
  • Tansiyon düşüklüğünün olması
  • Baş dönmesinin meydana gelmesi
  • Karında ağrıların oluşması
  • Aşırı oranda ishal oluşması.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Aurorix reçetesiz alınır mı

Augmentin reçetesiz alınır mı

Apranax plus reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.