E Nabız Bilgi

Baş ağrısına serum takılır mı

06.01.2023
Baş ağrısına serum takılır mı

Baş ağrısına serum takılır mı sorusunu yanıtlamadan önce baş ağrısı ve serum hakkında açıklayıcı olan içeriğimizi okumaya başlayabilirsiniz. Serum, içerisine eklenen farklı ilaçlarla tedavi edici olarak kullanılan bir çözeltidir. Baş ağrısı da tek başına tedavi edilecek bir rahatsızlık grubuna girmediğinden hekimler altta yatan esas sebebi yani rahatsızlığı aramaya çalışacaktır.

Baş ağrıları primer ve sekonder olarak gruplara ayrılmaktadır. Birçok baş ağrı çeşidi bulunmaktadır. Primer baş ağrısı çeşitleri; migren, gerilim, küme baş ağrısı iken sekonder baş ağrıları; reversibl ve ciddi baş ağrılarıdır. Baş ağrısı birçok neden bağlı olarak gelişebilmektedir. Özellikle sekonder yani ciddi baş ağrılarının altında yatan sebeplerde oldukça ciddi olabilecektir.

Baş ağrısına serum takılır mı?

Baş ağrısına serum takılır mı sorusunun yanıtı kısmen evet olabilecektir. Çünkü başa ağrısından çok temel nedeni araştırılmak istenecektir. Serum sadece baş ağrısı için takılmayacaktır ama temelde farklı bir hastalığın belirtisi olarak bir baş ağrısı varsa durum farklı olacaktır. Baş ağrısının esas sebebei belirlenirse ve gerekli görülürse serum takılabilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.