E Nabız Bilgi

Attex reçetesiz alınır mı

31.01.2023
Attex reçetesiz alınır mı

Attex ilacı reçetesiz alınır mı adlı yazımızda sizlere sıkça sorulan attex ilacı reçetesiz satılır mı ve attex ilacı reçeteli mi gibi sorular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. ATTEX oral çözeltisi beyinde bulunan noradrenalin miktarını artıran atomoksetin isimli bir madde içerir ve hiperaktivite bozukluğu tedavisinde kullanılır. İlaç ahududu kokulu, renksiz homojen bir çözeltidir. Çocuk emniyeti kapaklı bal renkli bir şişe içerisinde üretilmektedir.

Attex ilacı nasıl kullanılır

İlacın kullanım sıklığı hastadan hastaya değişiklik göstermekte ve genelde kişinin vücut ağırlığına göre belirlenmektedir. ATTEX oral çözelti aç veya tok karnına, ağız yoluyla kullanıma uygun bir ilaçtır. İlaç, etkisini kaybedebileceğinden su içine veya yiyeceklere karıştırılmamalıdır. 6 yaşından daha küçük yaştaki çocukların bu ilacı kullanması sakıncalıdır. İlacın her gün aynı saatte alınması, sağlıklı bir tedavi ile olumlu sonuçlara ulaşılmasını sağlayan bir etkendir.

Attex reçetesiz alınır mı

Attex ilacı reçetesiz alınır mı sorusuna doktor kontrolünde alınmadığı zamanlarda ciddi yan etkiler yaratabileceğinden dolayı reçete edilmeden kullanılması sakıncalıdır, yani reçetesiz alınmaz şeklinde cevap vermek doğru olacaktır. İlacın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkilerin görülmesi olası bir sorundur. Fakat çoğu kişide ilacın doğru kullanımı sonucunda yan etkilerin görülmediği saptanmıştır.

İlacın yan etkileri arasında; anormal kalp ritimleri, intihar düşüncesi ya da intihara teşebbüs, saldırganlık, duygusal dalgalanmalar veya değişkenlik, nefes almada güçlük gibi olumsuz etkiler yer almaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Acnegen 20 mg reçetesiz alınır mı

Avicap reçetesiz alınır mı

Actidem şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.