E Nabız Bilgi

Actidem şurup reçetesiz alınır mı

31.01.2023
Actidem şurup reçetesiz alınır mı

Actidem şurup reçetesiz alınır mı adlı yazımızda sizlere sıkça sorulan actidem şurup reçetesiz satılır mı ve actidem şurup reçeteli mi gibi sorular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Bu ilacın bir ölçek içerisinde etken maddeler olarak, triprolidin, psödoefedrin ve dekstrometorfan bulunur. Actidem şurup etkileri, soğuk algınlığı ve öksürük üzerinde iyileştirme sağlar. Kırmızı renkli böğürtlen tadında 150 ml’lik şişeler içerisinde satışı mevcuttur. Ayrıca öksürük önleyici olarak ve üst solunum yollarında tahrişi azaltması özelliğiyle oldukça etkili bir ilaç olarak bilinmektedir. Alerjik nezle ve sürekli görülen nezle durumlarında actidem şurup kullanılabilir.

Actidem şurup hemen öksürük keser mi

Kullanımına başlandıktan sonra actidem şurup öksürük kesme etkisi yaklaşık yarım saat içerisinde kendisini gösterir. Ancak yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacın kullanımı hakkında doktorunuza danışmalısınız. Göz tansiyonu olan bireyler ve 60 yaş üzeri yaşlılar için bu ilacın kullanımı uygun değildir.

Actidem şurup etkili mi

Bu ilacın etkili olup olmadığı kişiden kişiye göre tartışılabilir ancak araştırma raporlarına göre actidem şurup faydaları hakkında olumlu geri bildirimler toplanmıştır. Öksürük kesme özelliğiyle hastaların rahatlık kazanması bu ilacın beğenilmesine ve hakkında olumlu yorumlar yapılmasına fayda sağlamıştır. Bu ilacın tavsiye edilen kullanımı günde 2-3 arasında değişmektedir ve daha fazla kullanımdan kaçınılmalıdır.

Actidem şurup reçetesiz alınır mı

Bu ilacın muadilleri arasında Aferin Forte ve Aferin Plus Şurup gösterilebilir. Ayrıca actidem şurup reçetesiz alınır mı hakkında merak edilen konular için araştırmalarımızı yaptık. Actidem şurup reçeteli bir ilaçtır ve eczane satış fiyatı 34.88 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Atropin reçetesiz alınır mı

Advantan m losyon reçetesiz alınır mı

Alerinit reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.