E Nabız Bilgi

Anrecta Krem SGK Karşılıyor mu

12.12.2022
Anrecta Krem SGK Karşılıyor mu

Anrecta krem SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere anrecta krem SGK ödüyor mu, anrecta krem devlet karşılıyor mu ve anrecta krem devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. ANRECTA %0.4 rektal merhem, beyaz renkli bir merhem olup vücuda rektal yolla (anus yoluyla) uygulanan bir ilaçtır. Bu ilacın amacı, bölgesel olarak uygulanarak anüs ve rektum bölgesinde bulunan ağrı, şişme ve iltihabın giderilmesidir. ANRECTA %0.4 rektal merhem, bölgesel bir anestetik ve antienflamatuar içerir ve bu nedenle anüs ve rektum bölgesinde bulunan ağrıyı azaltarak, rahatlama sağlar. Bu merhemin kullanımında dikkate alacağınız bazı noktalar;

  • Kan basıncı azalması
  • Kap ve damar hastalığı
  • Demir eksikliği
  • Karaciğer ve böbrek hastalıkları

ANRECTA %0.4 rektal merhem, bazı hasta bireylerde özellikle ilk kullanan hasta bireylerde baş dönmesi, sersemlik, baş ağrısı veya yorgunluğa sebebiyet verebilir. Bu nedenle araç kullanma veya makine operatörlüğü gibi aktif iş esnasında dikkatli olmak gerekir. Bu ilacın kullanımı ve dozajı hakkında daha detaylı bilgiye doktorunuzdan veya eczacınızdan ulaşabilirsiniz.

Anrecta Krem SGK Karşılıyor mu?

SGK, ülkemizde Sağlık Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. Bu kurum, sigortalı olan vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini sağlar ve bu hizmetlerin büyük bir kısmını karşılar. Ancak SGK’nın bir ilacı karşılama kriterleri bulunmaktadır ve bu kriterlere göre karar verilir. SGK’nın bir ilacı karşılama kriterleri hakkında daha detaylı bilgiye SGK’nın resmi internet sitesinden veya bir SGK sözleşme sağlık kuruluşundan ulaşabilirsiniz.

ANRECTA %0.4 rektal merhem dış ithal yani Almanya’dan ithalat edilmektedir. Türkiye’de üretimi mümkün olmadığından dolayı reçete ile veriliyor olsa bile Anrecta Krem SGK tarafından karşılanmamaktadır.

ANRECTA %0.4 Rektal Merhem

Satış Fiyatı: 312.02 TL

Barkod: 8680912420039

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.